Зростання обсягів недоброякісних та фальсифікованих засобів захисту рослин

Застосування пестицидів та агрохімікатів сьогодні допомагає сільськогосподарським виробникам збільшити врожайність рослин, а також задовольнити глобальний попит на продукцію агропромислового комплексу. Однак нас дуже турбує ситуація склалася збільшення обсягів поширення недоброякісних та фальсифікованих засобів захисту рослин (ЗЗР) в Україні. На цьому наголосив директор Департаменту фітосанітарної безпеки, контролю і сфері насінництва та розсадництва Андрій Челомбітко під час конференції «Зниження кількості надходження фальсифікованих ЗЗР до країни, забезпечення присутності на ринку та використання сільгоспвиробниками тільки якісних ЗЗР»

За його словами, збільшення обороту саме фальсифікату ЗЗР було спровоковано запровадженнями мораторію на перевірки суб’єктів господарювання. «За час мораторію на дуже багато недобросовісних «торговців» скористалися ситуацією і розпочали масове розповсюдження, зокрема через роздрібну мережу, фальсифікованих та підроблених пестицидів та агрохімікатів для сільськогосподарського застосування. Не лише дуже негативно позначається на репутації України як надійного партнера в товарообігу якісною продукцією рослинного походження, але й наносить непоправної шкоди довколишньому середовищу та здоров’ю людей», – зазначив Андрій Челомбітко.

Він наголосив, що питання покращення фітосанітарного стану українських полів є одним із найважливіших при створенні сприятливого клімату для вдалих врожаїв та експорту рослин українського походження. Складовою таких умов є застосування сільськогосподарських якісних ЗЗР, контроль за їх обігом та виконання вимог країн-партнерів України у міжнародній торгівлі при виробництві та експорту рослин та продуктів рослинного походження.

У свою чергу заступник начальника управління фітосанітарної безпеки – начальник відділу захисту рослин Віктор Стефківський наголосив, що ринок фальсифікату на території України становить від 20 до 30%, а в роздрібній торгівлі ця цифра сягає 50%.

За розрахунками спеціалістів потреба українських сільгоспвиробників в агрохімікатах становить близько 100 тис. тонн на рік (близько 2 млрд дол.), що є надзвичайно привабливим для підробок.

До функцій Держпродспоживслужби належить, зокрема, і державний контроль  за обігом ЗЗР. З поточного року мораторій на проведення заходів  державного контролю  в сферах захисту та карантину рослин, що дозволяє відносити контроль у вказаних сферах та навести лад із обігом фальсифікованих ЗЗР.

Інфоіндустрія за матеріалами consumer.gov.ua

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry