Азотно-фосфорні і висококалійні NPK допоможуть у живленні ярого ріпаку і сої

Сільгоспвиробники дуже розраховують, що проблема дефіциту 2018 р. бюджетних фосфорних та комплексних добрив, цього року не повториться.

 

Споживання фосфорних добрив, за даними Інфоіндустрії, в минулому році впало на 9%, по відношенню до року 2017, а споживання комплексних добрив – аж на 17%. Основним чинником цього зниження стало введення санкції проти російських виробників і їх збутових структур. Саме росіяни традиційно виступали лідерами поставок в Україну добрив із вмістом фосфору. Не дивно, що NP/NPK з Білорусі постачаються все активніше.
На черзі у багатьох сільгоспвиробників зараз – посів сої. Поживні речовини поступають у цю рослину нерівномірно. Якщо на початку вегетації соя споживає небагато, то по мірі наближення до фази цвітіння її потреби дуже ростуть. До цвітіння соя споживає багато калію – від 25% до 32% від норми, тоді як азоту і фосфору 18-20 і 9-14%.

Згодом, вже у стадію наливу зерна, споживається найбільша частина елементів живлення, але з перших потреб – калій надзвичайно цінний. Особливо чутлива до калійного живлення соя на ґрунтах, бідних на цей елемент. Недостатність калію впиває на утворення бобів , їх розвиток, врожайність, на листі утворюється жовтувате з коричнюватим забарвлення. Водночас потреби сої в азотному живленні і фосфорі також значні.
З березня в Україні також висівають ярий ріпак. З кожною тонною ріпак виносить з гектару ґрунту 55 кг азоту, 30 кг фосфору і 90 кг калію. Сильніше всього на ріпак впливає азот, хоча добре реагує на калій і кальцій. Азот позитивно впливає на збільшення складу протеїну, калій на синтез жирів і стійкість проти полягання. Також надзвичайно важливий вміст у ґрунті сірки і бору. Реагування ріпаку на фосфор слабша, хоча рослина споживає його протягом всієї вегетації.

Для обох культур зараз одним з найкращих рішень «в одній гранулі» є формула NPK 9:14:27+7S, яку випускає Гомельский хімічний завод. У ній містяться всі три основні елементи, а також сірка. У той же час потреба зміщена в бік калію, що виокремлю є її серед інших пропозицій ринку. Добриво у оптового дистриб’ютора підприємства – компанії «Агро-ВС» доступне за ціною 11900-12000 грн. з ПДВ, FCA-ст. Бахмач. Дистриб’ютор гарантує, що на станцію переадресації  добриво надійде не більше як за два тижні.

Найбільш популярним фосфорним добривом ще кілька років тому був російський амофос 12:52. Ще у 2017 р. його імпорт сягав 193 тис. тон. Обмеження постачання добрив з РФ призвело до зниження його обсягів до 57 тис. тон. Частково це компенсувалось зростанням споживання інших марок NP, зокрема білоруського походження. Як вже було сказано, аграрії були змушені скоротити споживання на 9%. В цьому році передумови не змінились, санкції проти російських компаній тривають, тож імпорт з Білорусі в пріоритеті.

Актуальним рішенням від Гомельського хімічного заводу, що знаходиться серед лідерів постачання складних добрив в Україну, є формула NP 10:35+7S. Добриво універсальне, підходить під усі культури. На сьогодні ціна нижча, ніж в російського амофосу, – 13000 грн. с ПДВ, FCA-ст. Бахмач. Хоч російський продукт і частково відвоював свої позиції на ринку України. NP 10:35 теж можна купити у прямого дистриб’ютора білоруського заводу – компанії «Агро-ВС». Низька ціна пояснюється не тільки прямою поставкою, але й найбільшим обсягом викупу товару з заводу. До того ж, термін доставки до стації покупця також складає до двох тижнів, як і у випадку NPK 9:14:27.

Активна динаміка поставок комплексних добрив в Україну у перших кварталах показує, що учасники ринку враховують урок минулого сезону і занепокоєні доступністю фосфорного живлення в періоди, коли воно особливо потрібне. Багато компаній шукають NP/NPK-добрива у всіх можливих постачальників і проводять закупівлю саме зараз. У компанії «Агро-ВС» рекомендують завчасно підготувати всі елементи живлення, щоб були у наявності для внесення, як у формі спеціальних марок, на кшталт NPK 9:14:27+7S, так і загальних, таких як гомельске добриво NP 10:35+7S.

 

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry