Боротьба з гризунами

За результатами проведеного моніторингу сеціалістами фітосанітарної безпеки затоплення нір гризунів становить 10-20, макс. 40-60% в понижених місцях рельєфу.Повсюди агрокліматичні умови (різкі перепади температур, опади у вигляді дощу та снігу, ущільнення снігового покриву, утворення “блюдець” в понижених місцях рельєфу, подекуди льодяної кірки) негативно вплинули на життєздатність мишоподібних гризунів. У посівах озимих зернових та ріпаку зберігається 0,5-3 жилих колоній на гектарі, в кожній з яких по 3-8 жилих нір, багаторічних травах, неугіддях 2-4 жилих колоній на гектар.
У закритих стаціях мишоподібні гризуни знайдені повсюди. В зерносховищах процент попадання в пастки становить 2%, в продовольчихискладах – 1%. По видовому складу переважає миша хатня. Боротьба з гризунами в закритих стаціях проводиться пастковим методом, природними ворогами та розкладанням отруєних принад.
Надалі розвиток мишоподібних гризунів залежатимуть від погодно кліматичних умов, сприятливе поєднання яких зумовлюватиме збільшення чисельності та шкідливості ссавців. За середньодобової температури +5ºС відновиться розмноження та переселення гризунів у посіви озимих зі скирт соломи, інших стацій. Посіви зі щільністю понад 3-5 колоній на гектар потребують захисту через внесення в жилі нори родентицидів дозволених до використання на території країни.

Захист сільськогосподарських угідь від мишоподібих гризунів проведений на площі: всього 771 тис. га (в 2017 році – 617 тис. га), з яких озимих зернових культур оброблено 481 тис. га (в 2017 році – 403 тис. га).

Найбільше захист сільгоспугідь від мишоподібних гризунів проведений в господарствах Тернопільської (138,3 тис. га), Хмельницької (133 тис. га), Херсонської ( 97,4 тис. га), Вінницької (91,7 тис. га) і та Одеській (84,3 тис. га)
областей.
Хімічними родентицидами оброблено 692 тис. га, біологічними – 80 тис. га сільгоспугідь.

Інфоіндустрія за матеріалами consumer.gov.ua

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry