Експортна ціна на український ячмінь у другій половині 2017/18 МР буде стабільною

Експортна ціна на український ячмінь у другій половині 2017/18 МР навряд чи підніметься вище рівня, зафіксованого в середині січня (190 USD / т FOB). Можливі ситуативні стрибки, в залежності від попиту ключових імпортерів і активності проведення тендерів, однак це вже не буде настільки істотно. Про це в інтерв’ю ІА «АПК-Інформ» повідомив директор «АЛЬ Гурейр РЕСОРСІЗ – УКРАЇНА» Олег Левченко.Експерт зазначив, що імпортери почнуть переключатися на інші культури, а ціни пропозиції будуть варіюватися в межах 186-193 USD / т FOB. «Додатковий тиск на експортні ціни в даному сегменті також надаватимуть пропозиції ячменю аргентинського походження, так як Аргентина в поточному сезоні зібрала досить непоганий урожай. Зазначу, що на внутрішньому ринку України виробники комбікормів вже почали замінювати ячмінь в своїй рецептурі іншими більш дешевими культурами, і не останню роль в цьому питанні зіграло зниження поголів’я свиней внаслідок періодичних спалахів АЧС », – пояснив О.Левченко.

В даний час фуражний ячмінь торгується за цінами, які можна зрівняти з вартістю продовольчої пшениці 3 класу, що стало однією з особливостей сезону-2017/18 і, на думку експерта, викликане дисбалансом попиту / пропозиції в зазначеному сегменті ринку.

«З одного боку, підвищення цін на ячмінь сприяло зниженню виробництва ячменю в ЄС і Австралії. З іншого боку, багато трейдерів укладали форвардні контракти на великі поставки цієї культури в Саудівську Аравію і згодом були змушені істотно підвищувати ціни з метою залучення більшої кількості пропозицій зерна для покриття своїх позицій. В результаті в даний час ціни пропозиції на фуражний ячмінь нерідко досягають 190 USD / т FOB », – уточнив він.

Також О.Левченко підкреслив, що з урахуванням  кон’юнктури ринку не зовсім логічним є той факт, що під урожай 2018 року в Україні скоротилися посівні площі озимого ячменю. До того ж, на його думку, погодні умови в період озимого сівби були більш ніж сприятливими. «Можливо, це ще буде частково компенсовано ярових сівбою. Однак не варто забувати про те, що врожайність озимого ячменю традиційно на 10-15 ц / га вище, ніж ярого », – підсумував експерт.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry