Стримана чарівність місцевих вин

В Одесі на сільськогосподарському ринку «Початок» 18-19 листопада проходило Свято вина і сиру, організоване компанією “Інфоіндустрія” за підтримки канадського проекту UHBDP. В рамках цього заходу  відбувся фестиваль Молодого вина. У змаганні взяли участь дрібні винороби із Одеської, Миколаївської, Запорізької та Херсонської областей. Перше місце в категорії «Вина червоні ординарні» посіло Мерло винороба з Миколаївщини Андрія Анкоссі, в категорії «Рожеві вина» здобуло першість вино Сапераві Леоніда Бабчука, в категорії «Бренді» переміг продукт В’ячеслава Брайченка. Про особливості цьогорічного конкурсу розповів професійний сомельє Віктор Цой.

–Оцінювання проходило за європейським стандартом, тобто за 20-бальною шкалою, – пояснював експерт, – я взяв її за основу, тому що вона більш прийнятна для нашої ментальності, хоча у американців і латиноамериканців більш популярною є стобальна, вони дуже гостро відчувають різницю між 97 і 98 чи 86 і 87 балами. Зразки, які були представлені, загалом непогані, як для непрофесійних виробників, та все ж набрали невисокі бали.  Це говорить про те, що виноробам важливо не лише покладатися на старі традиції, а більше заглиблюватися в теорію і вивчати кращу практику виробництва, для цього не треба якесь дороге обладнання: преси тощо, просто слід правильно дотримуватися технологій: пропорції добрив, сірки, купажу, правильно підбирати сорти винограду. Найважливіше завдання – правильно виробляти сировину. Одещина  дає змогу вирощувати виноград, який може бути в подальшому використаний, як основа для хороших марочних вин, але він вимагає великої уваги до себе. Зі зразків, які були представлені, десертні вина і міцні напої були все ж вище на голову від іншої продукції. Було хорошим бренді і чача, вона добре витримана, кришталево чиста, було відчутно, що  в процесі вигонки, образно кажучи, відсікалися голова і хвіст.

–Чого не вистачало столовим винам?

–Зі смаком все було добре, особливо у Сапераві і Каберне. Це сорти, які дають насичений смак, але кульгає аромат. У багатьох зразках запах сірки «передавлює» винні аромати, це означає що її додали більше, ніж треба, а це тягне за собою неприємний запах, що мене дуже засмутило. Але слава Богу що проводяться такі заходи, де винороби, які не мають великого досвіду, можуть почерпнути для себе потрібну інформацію.

–А які аромати повинні бути присутні в Каберне чи Сапераві?

–Все дуже залежить від теруару – сукупності низки місцевих особливостей: клімату, ґрунту, кількості сонячних днів і того, що росте навколо. Були такі зразки, коли я прямо чув, що навколо того чи іншого виноградника ростуть полин або якісь інші трави. Для аромату Каберне в нашому регіоні характерні запахи чорної смородини, зеленого болгарського перцю, також присутні тютюнові ноти. Це невеликий перелік, який може бути, а може й не бути у вині.

–А якщо взяти виноробні райони, наприклад, Тарутинський і центр Одещини, або південь. Чи відрізняються їхні вина?

–На сьогодні з допомогою дегустації неможливо відрізнити продукцію одного виноробного району Одещини від іншого. Можна вловити суттєву різницю між винами Франції, Італії чи Іспанії, де виноробні традиції відточувалися віками. Але на Одещині практично скрізь однакова земля, клімат, звісно, варіюється кількість опадів і сонячних днів, але приблизно один і той же сорт винограду дає приблизно однакові результати. Якби ми порівнювали Одеський регіон і кримський то одразу відчули б суттєву різницю, бо в Криму гірські породи дають вину зовсім інший характер.

–Що ви порадили б дрібним виробникам, аби збільшити присутність своєї продукції на ринку?

– Передусім, треба підвищити рівень якості продукту, а для цього, своєю чергою, слід відходити від старих систем, сортів та правил і рухатися вперед. Зараз дуже багато сучасних та ефективних технологій, але їх слід вивчати і впроваджувати на професійному рівні: вчитися читати, відвідувати конференції, де освічені люди розкажуть на прикладі, як це робиться…

Розмовляв Олександр КАРПЕНКО.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry