Хвороби та шкідники на посівах озимих

Фітосанітарний стан сільськогосподарських рослин 7 березня 2019року.У південних областях Степу в посівах озимини, розміщеної після стерньових попередників, відмічено активізацію личинок хлібної жужелиці, які за допорогової чисельності пошкодили до 1% рослин. Личинки шкідника перебувають переважно в другому віці (40-70%), тому період пошкодження посівів триватиме. В осередках за наявності 3-4 личинок на кв.м необхідно проводити обприскування посівів рекомендованими інсектицидами на основі діючих речовин: альфа-циперметрин, лямбдацигалотрин + тіаметоксам, хлорпірифос + циперметрин.
На переважній більшості площ озимих зернових колосових культур, де було проведено боронування та підживлення стан рослин покращився. Поряд з цим на незаборонованих посівах, зокрема на листках нижнього ярусу, відмічено слабкий розвиток борошнистої роси, септоріозу, бурої листкової іржі, гельмінтоспоріозу та кореневих гнилей в межах 1-6% рослин на 2-18% обстежених площ. Подекуди в господарствах Волинської, Житомирської, Київської, Полтавської, Черкаської, Чернігівської областей на 3-6, макс. 10% (Волинська обл.) рослин озимини розвивається снігова пліснява.
Оздоровлення посівів забезпечується через обов’язкове ранньовесняне боронування та регенеративне прикореневе підживлення азотними та іншими мінеральними добривами з додаванням мікроелементів. Також, для підвищення стійкості рослин до стресових умов, у період весняного кущення посіви озимої пшениці можна обприскувати рідкими комплексними добривами з вмістом мікро- й макроелементів та регуляторами росту. Зокрема, рішення щодо оздоровлення озимої пшениці фунгіцидами слід приймати після обстеження посівів диференційовано щодо кожного поля. Вибір препаратів здійснювати з огляду на спектр захисної дії їх та домінуючу хворобу.
Подекуди у посівах озимого ріпаку альтернаріозом, бактеріозом коренів, сніговою плісенню уражено 1-4% рослин. Для покращення стану посівів доцільно провести розпушуванням міжрядь та підживлення їх азотними добривами.

Інфоіндустрія за матеріалами consumer.gov.ua

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry