Потенціал родючості української землі розкритий лише на третину

Таку думку висловив під час Днів агротехнологій УКАБ на полях компанії «Агрорегіон» директор із розвитку бізнесу компанії Агроскоп-інтернешнл Олексій Стеценко. Це доводить досвід британського фермера Рода Сміта, поля якого дають в середньому 15,6 т/га пшениці. Середня врожайність озимої пшениці в Україні  сягає лише 4 тонн. Але щоб запровадити точне землеробство в умовах України, треба провести величезну аналітичну і технологічну роботу. Точне землеробство, за визначенням Стеценка, – це використання неоднорідностей, що є на полі, для зменшення собівартості вирощеної продукції. Йдеться про $/t, а не $/ha!Складові точного землеробства: ідентифікація, управління, аналіз, робота з неоднорідностями на полі. Основа точного землеробства – об’єктивна оцінка стану поля і його окремих ділянок. Для цього недостатньо користуватися якимсь одним інструментом під час супутникового моніторингу. Не лише NDVI, а й GNDVI, BNDVI, YELD MAP,  Soil Brightness, Chlorophyll index, а й інші. Хімічний аналіз ґрунтів також обов’язковий. Має бути кілька шарів інформації.

В сегменті управління ви маєте вирішити, що робити далі. В якій пріоритетності? Порахувати, скільки це коштує, яка буде вигода від того, що зробите. Порахувати, яка (не)вигода від того, що не зробите. Точне змелеробство має бути інтегроване з ERP (1С), із земельним банком, телематикою, агрономією, технологічними картами, польовими звітами, автоматизованими рекомендаціями,  системами супутникового чи/і БПЛА моніторингу.

Олексій Стеценко дав три поради аграріям: завжди починати з ґрунту: прозонувати кращі і середні поля, вдосконалити технологію посіву(підібрати сорти й гібриди, розібратися з глибинами і пустотами), підібрати ефективну посівну техніку, усунути перекриття рядків при посіві; знайти агрономічного аудитора. Це має бути компанія, якій довіряєте, котра має фахівців та інструменти. Аудитор допоможе розібратися з вузькими місцями. Втрати можуть бути пов’язані із особливостями ґрунту, зокрема його переущільненням, другий момент – помилки в живленні: як правило, одне поле накривається однією дозою. Третій – ненадійний захист, через неправильний підбір препаратів, невчасність і нерівномірність їх внесення.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry