В Україні з’явився «Інститут здоров’я рослин» на базі підприємства UKRAVIT

7-8  червня у Черкасах відбулось відкриття науково-дослідницького інституту «Інститут здоров’я рослин». Ініціатором і засновником інституту стала ГК «UKRAVIT».

 

 

Передбачається, що новий «Інститут здоров’я рослин», обладнаний найбільш сучасною і передовою технікою, не лише поліпшить точність застосування продукції UKRAVIT у сільському господарстві, але й надаватиме широкий спектр послуг аграріям, а головне – провадитиме дослідження, залучатиме кращі вітчизняні наукові кадри, зокрема талановитих молодих фахівців.

 

Запрошені на урочисте відкриття гості змогли особисто відвідати лабораторії інституту, поспілкуватися з фахівцями. Їм було продемонстровано унікальне обладнання інституту. Також було проведено екскурсію по виробництву UKRAVIT.

 

Докладно про завдання Інституту розповів керівник комерційного департаменту «Укравіт Агро» Олександр Лапа:

«Інститут об’єднує вчених нашої країни, іноземних вчених, які мають надзвичайно великий досвід у проведенні фундаментальних та галузевих досліджень. Ці дослідження будуть проводитись в унікальному центрі. Це дозволить вивчати розвиток та ріст рослин в залежності від кліматичних умов протягом всього року. Унікальним є ще те, що інститут дасть можливість всім, не залежно від того, хто чим займається в аграрному секторі України, отримати необхідну інформацію, спеціальний сервіс та спеціальні дослідження, які будуть виконуватись по замовленню. Галузева ціль, яка стоїть перед нашим інститутом, це розробки в галузі захисту рослин, живлення рослин, відродження родючості, вивчення біологічних продуктів та препаратів, а також одним із направлень є вивчення розвитку рослин в залежності від стресових факторів до кліматичних. Можливість проведення фундаментальних досліджень дає можливість молодим науковцям і вченим закінчити свій інститут у нашому центрі UKRAVIT, а не виїжджаючи з України. Чому? Тому що наш інститут дає можливість проводити наукові дослідження на сучасному обладнанні, адаптованому для сучасних досліджень, в колі кваліфікованих працівників, які працюють в інституті. Усі ідеї і знахідки, які можна реалізувати, – можна реалізувати в нашому інституті, у закладі, де все обладнання зібрано в одному місці! У цьому місці можна зробити все!»

 

“Вертикальні плантації” аеропоніки – технології майбутнього

 

Серед сервісів для аграріїв надаватимуться такі як фітоекспертиза насіння і рослинного матеріалу, визначення хімічного складу пестицидів і агрохімікатів, проведення агрохімічного аналізу ґрунту, аналізу води, залишкової кількості пестицидів у продуктах, воді, ґрунті, якісних та кількісних показників сільгосппродукції. Фахівці інституту виїжджатимуть на проведення експрес-аналізів в період вегетації, проводитимуть польовий моніторинг у господарстві, надаватимуть комплексні рекомендації щодо живлення і захисту рослин.

 

Атомно-емісійний спектрометр з індуктивно-зв’язаною плазмою Shimadzu

 

«Особливу частину складає широкий асортимент послуг та сервісів для сільськогосподарських виробників – фермерів та агрохолдингів. Починаючи із самого просто – із аналізу ґрунту, води, підготовки технологічних карт вирощуванні культур, захисту та живлення, і супроводження цього технологічного ланцюжку до його завершення. Науковці та аграрії будуть спільно відслідковувати всі елементи технології і завершувати виробництво з отриманням відповідного врожаю. Така співпраця аграріїв і науковців центру, консультантів, експертів, дасть можливість максимально використати ресурс землі та, звичайно, зберегти її родючість, збалансувати затрати і отримати прибутки», – розповів Олександр Лапа.

 

Фахівці лабораторії розповідають про можливості газового хроматографу Agilent

 

Як вважають в компанії UKRAVIT, найбільш ефективним для аграріїв у співпраці буде комплексний підхід, що здійснюватиметься у 6 етапів. Від передбачає проведення розгорнутих аналізів води, ґрунту, насіннєвого  матеріалу тощо, розробку рекомендацій та їх впровадження, моніторинг впровадженої у господарстві схеми вирощування, аналіз якісних і кількісних показників вирощеного врожаю та економічної ефективності запровадженої системи, здійснення заходів щодо поліпшення результатів у наступних сівозмінах і сезонах.

 

Рідинний хроматограф Agilent

 

Компанія UKRAVIT інвестує великі кошти у розвиток виробництва, а тепер – і науки. Як поділився власник ГК «UKRAVIT» Віталій Ільченко, інвестиції в «Інститут здоров’я рослин» склали близько 7 млн доларів США, що становить більше 30% від інвестиційної програми компанії з 2014 р. Якщо порівнювати з оборотом, то відсоток «в науку» перевищує 10%.

 

Віталій Ільченко розповідає, з чого починалась діяльність UKRAVIT

 

У найближчих планах UKRAVIT відкривати філії НДІ «Інститут здоров’я рослин» в кожній області України.

 

«Ми зібрали гарну компанію хіміків, технологів, науковців, – і це не у науковій державній установі. Ми закупили краще світове обладнання, яке є тільки у найрозвинутіших країнах світу в наукових закладах. Ми хочемо, щоб в Україні теж створювалися цікаві продукти і ефективні рішення. Інститут – це новий стандарт якості, а продукція UKRAVIT – новий стандарт якості для всього аграрного сектору України», – відзначив Віталій Ільченко.

 

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry