Як ЄС бореться з яйцями ураженими пестицидами

20 липня 2017 року Європейська Комісія отримала повідомлення через систему швидкого оповіщення RASFF щодо використання компанією з надання послуг забороненої речовини проти червоного кліща (Dermanyssus gallinae) на птахогосподарствах, переважно на тих, де утримують кур-несучок. Негайно було вжито ряд заходів для контролю ситуації, наразі розслідування на місцях продовжуються.

Нелегальна обробка містила речовину фіпроніл, яка заборонена для використання на території ЄС для всіх продуктивних тварин.* Уражені ферми переважно розташовані в Нідерландах та Бельгії, проте чотири господарства виявлено у Німеччині та одне у Франції. Діяльність господарств, на яких було проведено таку обробку починаючи з січня 2017 року, була негайно призупинена, а продукція (яйця/м’ясо птиці) більше не постачалась ні на ринки країн ЄС, ні за їх межі. Наразі триває розслідування.

Офіційно відібрані зразки яєць та/або курячого м’яса з уражених ферм досліджені на можливу наявність залишків фіпронілу.

Діяльність господарств буде відновлено тільки в тому разі, якщо їх продукція повністю відповідатиме санітарним вимогам та залишки ветеринарних речовин не перевищуватимуть максимально допустимі показники

Яйця та м’ясо, які не відповідають вимогам, але встигли потрапити на ринки країн ЄС або були експортовані до призупинення діяльності зазначених господарств, наразі відкликані з продажу. Країни, які не є членами ЄС, були поінформовані та продовжуватимуть отримувати інформацію і далі через систему RASFF в разі експортування продукції, непридатної для споживання.

Що стосується переробленої продукції, то виробники харчових продуктів в ЄС мають юридичне зобов’язання забезпечувати відповідність законодавству ЄС інгредієнтів/сировини, що використовується для виробництва харчових продуктів, як для внутрішнього ринку, так і для експорту цих товарів до третіх країн.

Таким чином, оператор ринку повинен гарантувати, що яйця/м’ясо птиці, яке використовується для виробництва харчових продуктів, відповідає максимально допустимим рівням залишків та санітарним вимогам ЄС.

Наразі компетентні органи держав-членів ЄС продовжують свої розслідування, а Європейська Комісія буде продовжувати інформування торговельних партнерів про перебіг подій та про нові можливі випадки невідповідності продукції встановленим вимогам.

*Максимальні допустимі рівні залишків для фіпронілу законодавчо встановлені ЕС на рівні 0,005 мг / кг як для  курячих яєць, так і для курячого м’яса (0,005 мг / кг – нижня межа аналітичного визначення, оскільки не очікується виявлення залишків з урахуванням заборони фіпронілу на птахофабриках).

______

Регламент Європейського Парламенту та Ради (ЄС) 396/2005 від 23 лютого 2005 р. щодо максимально допустимих рівнів залишків пестицидів у харчовій  продукції та кормах рослинного та тваринного походження для фіпронілу (сума фіпронілу + сульфонового метаболіту, виражена як фіпроніл).

Інфоіндустрія за материалами прес-служби Держпродспоживслужби

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry