Агрохімки шукають шляхи оптимізації внесення добрив

В Черкасах 17 січня відбулась агрохімічна конференція, організована компанією «Інфоіндустрія» під назвою «Аграрний фронт: добрива для перемоги»

Партнером конференції виступила компанія «Гросдорф». Серед учасників були трейдери, виробники добрив, аграрії регіону та експерти ринку добрив і енергоринку.

Основна увага учасників ринку прикута до питань сировинного забезпечення ринку виробників добрив, адже від цього залежить їх вартість, яка в останні роки збільшилась вдвічі в порівнянні д вартості агропродукції.

Відкрив конференцію почесний гість, директор ПАТ «Азот», Віталій СКЛЯРОВ, який зауважив, що всупереч воєнного стану та дефіциту електроенергії, завод працює та виконує свої зобов’язання перед покупцями добрив. Віталій Скляров відмітив, що лімітуючими факторами виробників в Україні наразі є нестача електроенергії, що не дозволяє працювати на оптимальних потужностях для зменшення собівартості продукції.

Із розгорнутим аналізом стану ринку добрив та перспективи 2023 року виступив Дмитро Гордейчук керівник Інформаційної Агенції Інфоіндустрія. Аналіз даних 2022 року свідчить про кратне скорочення внесення добрив в Україні. Тенденції не просто зберігаються, а й обіцяють ще більшу нестачу добрив навесні лиш 20% ринку буде забезпечено NPK добривами. Азотні добрива не встигнуть подешевшати, незважаючи на світові тенденції по цінам на газ та аміак, а українське виробництво чекають нові виклики.

Відкрив виробничу сесію керівник компанії Гросдорф Андрій Халявка, який привітав учасників конференції та розповів про можливості виробничих потужностей Гросдорф, про нові продукти, та постійну роботу над вдосконаленням якісних та споживацьких характеристик товарів компанії. продовжилась конференція дискусією серед українських виробників добрив (компаніями «ДЗМД», «УТК Хімальянс», ПАТ «Азот», «Екоорганік», «Укравіт») в якій були окреслені дієві механізми співпраці між виробниками та покупцями продукції з метою планування діяльності та зменшення вартості закупки. Були підведені підсумки роботи в 2022 році, та визначені основні засади та можливості роботи підприємств на 2023 рік.

Дискусія була доповнена виступами представників зарубіжних виробників, а саме Сергієм Дємєнт’євим (комерційним директором заводу ACHEMA, Литва) та Андрієм Савчуков (генеральним директором заводу Lifosa, Литва).

Сергій Дємєнт’єв досить об’єктивно сформулював поточну ситуацію на ринку країн східної Європи та Прибалтики щодо можливостей виробництва та експорту азотних добрив. При цьому, особлива увага була приділена очікуванням відродження виробництва з урахуванням тенденцій щодо зниження цін на ринку газу країн ЄС. Учасники конференції також отримали вичерпну інформацію стосовно можливостей литовського виробництва добрив та планів заводу щодо виробництва на весняний період.

Андрій Савчук наголосив, що, попри санкції, з якими зіткнулось підприємство в 2022 році, завод успішно запрацював та почав свої поставки в сусідні країни і в Україну. Основну увагу керівництво приділяє саме повному відродження потужностей та збільшенню продажів. Жодних обмежень для продажу в Україну немає, наразі вирішуються питання спрощення процедур грошових транзакцій.

Завершилась сесія виступом аналітика зернового ринку Олени Нероби з компанії Trend & Hedge, яка розповіла про сучасну ситуацію на ринку зерна та олійних культур. Учасники конференції ознайомились не тільки з цінами та тенденціями на ринку зерна, а й факторами, що впливатимуть на розвиток ситуації весною 2023 року. Окремо були розглянуті логістичні аспекти роботи галузі.

Дуже цікавою та змістовною виявилась агрономічна сесія в якій агрономи та агрохіміки ділились із аграріями здобутками щодо економії внесення добрив та оптимізації системи живлення рослин із збереженням родючості ґрунтів.

Відкрив сесію виступ Олександра Катеринчука, який досить змістовно окреслив питання ефективного живлення рослин в умовах дефіциту добрив. Особливу уваги Олександр приділив питанню збалансованості живлення та засвоєнності речовин рослинами в ґрунті.

Експорт Володимир Махота з компанії Агрі Лаб наочно показав поточну ситуацію із забезпеченням поживними речовинами в ґрунтах України. Розкрито тему оптимізації посівного матеріалу, оптимізацію використання кожного окремого виду добрив та результати впровадження комплексного підходу із врахуванням: ефективної родючості ґрунту, технології обробітку, післядії добрив, доступності елементів, зонування, визначення ключового елементу живлення та способу внесення.

Ці складові «оптимізатора виробництва» стануть в нагоді аграріям протягом 2023 року.

Володимир також презентував цифрову платформу Geosys.

Про оптимальну економію на добривах без ризику втрат говорив Олександр Лихожон, агроном – практик. В свої доповіді він відштовхувався від досвіду науковців та агрономів не тільки України, а окремих країн Світу. Особливу увагу пан Олександр сконцентрував саме на якісних характеристиках добрив.

Заключна аналітична сесія торкнулась обговорювань ситуації на ринку газу, електроенергії та дизельного палива.

Аграрії та трейдери сприйняли аналітичний матеріал із зацікавленістю та увагою. Приємно вразив досвід окремих господарств в організації обігу ПММ в господарстві, а деякі господарства та трейдери мали досвід торгівлі газом.

Тож виступи групи аналітиків від компанії ExPro значно оживили аудиторію та викликали великий інтерес.

Виступ Михайла Свищо традиційно закрив всі питання забезпеченості газом в Україні і показав на скільки ще можуть знизитись азотні добрива в ціні, з врахуванням очікувань по цінах на газ в Україні.

Дар’я Орлова досить змістовно розкрила ринок електроенергії. Тепер аграрії знають, що електрика вже ніколи не подешевшає, і для українців стане енергетичним біткойном. Наразі ринок зарегульований, але це дозволяє аграріям зменшувати витрати на основне виробництво. Учасники конференції дізнались, що імпортерам електрики відключатимуть її в останню чергу.

Такого точно нема в торгівлі Дизельним паливом. Відомий аналітик Нафтового ринку Олександр Сіренко показав реальні цифри споживання пального в Україні, зміну в джерелах поставки, цінові рекорди, поточну стабілізацію цін і що цьому сприяло.

Ціни на паливо в Світі будуть скорочуватись, та чи буде це торкатись українців і як збалансується ринок вже цієї весни, саме ці питання більше всіх цікавили аудиторію.

Аграрний фронт працює на перемогу, завдяки обміну думками, отриманням аналітичних даних та професійної виваженої інформації, українські аграрії, виробники добрив та трейдери зможуть знайти свій рецепт виживання в умовах війни.

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry