Незабаром зросте шкодочинність бавовникової совки

 Бавовникова совка спричиняє неабияку шкоду на посівах кукурудзи, томатів, тютюну, нуту, сорго; псує гарбузи, кабачки, сою, горох, люцерну, перець, капусту, цибулю, квасолю, арахіс, соняшник, плодові (яблуня, груша, слива, персик) та ін., охоче живиться на бур’янах — пасльоні чорному, щириці, блекоті, дурмані тощо.  Поширена в південних і центральних районах України і має тенденцію заселяти навіть частини північних областей.

 Варіюють розміри і забарвлення метеликів, довжина тіла яких складає 12-20 мм, а розмах крил – 30-40 мм. Передні крила у самок помаранчево-коричневі, у самців світліші і зазвичай зеленувато-сірі. Тривалість життя імаго зазвичай знаходиться в межах 20-40 днів , плодючість самки – 500-1000 яєць (максимально до 3000). Яйце характерної форми (0.4-0.6 мм в діаметрі), поверхня його ребриста , забарвлення спочатку біле, потім зеленувате. Яйця відкладаються по одному, рідше по 2-3 на листя і репродуктивні органи рослин (нитки качанів, волоті) або на опушеній частині стебла.
Тривалість розвитку яєць бавовняної совки влітку – 2-4 діб , а навесні і восени – 4-12 діб. Гусінь розвивається протягом 13-22 днів, проходить за цей час 6 віків, досягаючи в останньому віці 35-40 мм в довжину.
Забарвлення гусені бавовняної совки варіює від світло-зеленого і жовтого до червоно-бурого. Лялечки бавовняної совки розвиваються в грунті на глибині 4-10 см , рідше у місцях харчування гусені (на початках кукурудзи, мітелках сорго, і т.д.) протягом 10-15 днів. Зимують лялечки в грунті. Їх забарвлення варіюється від темно- бурого до червонувато-коричневого; довжина 15-20 мм.

 Система захисту від листогризучих совок, у т.ч. і бавовникової, базується на науково обґрунтованому поєднанні агротехнічних, біологічних та хімічних заходів:

– глибока зяблева оранка, культивація міжрядь просапних;

– знищення бур’янів на полях та навколо них;

 – випуск трихограми на початку та під час масового відкладання яєць совками (50-100 тис. особин на 1 га);

 – обприскування посівів інсектицидами, наприклад,Шаман.

Інфоіндустрія за матеріалами компанії “Нертус”

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry