Бізнес протестує проти програми оновлення вагонів

Понад 200 підприємств підписали «Антимеморандум» щодо недоцільності запропонованої Міністерством інфраструктури України програми оновлення вантажних вагонів на 2022-2028 роки.

Це позиція провідних компаній-вантажовідправників у відповідь на анонсований Міністерством інфраструктури та Укрзалізниці меморандум з вагонобудівними заводами та банками на підтримку проєкту наказу щодо порядку продовження строку експлуатації вантажних вагонів. Меморандум, запропонований Мінінфраструктури та Укрзалізниці є одностороннім та не відображає позиції вантажовідправників, які є великою частиною економіки України.

Про це повідомляє ІА “Інфоіндустрія” з посиланням на прес-службу Всеукраїнської Аграрної Ради.

«Представники провідних галузей економіки України в особі металургійних, коксохімічних, вугледобувних, аграрних підприємств, гірничо-збагачувальних комбінатів, виробників будівельних матеріалів та хімічної продукції, а також операторів рухомого складу від імені багатотисячних колективів домовились про співпрацю задля недопустимості створення кризи на ринку вагонів в Україні», — йдеться в «Антимеморандумі».

Учасники меморандуму задекларували свою позицію: зважений підхід до питання, який передбачатиме:

  • поступове оновлення вантажного парку без створення дефіциту;
  • посилення контролю за плановими ремонтами вагонів для забезпечення безпеки руху.

Наразі ж проєктом наказу пропонують до 2028 року  відправити на металобрухт 43% робочого парку вагонів (близько 75 тис. одиниць, що обійдеться бізнесу у 107 млрд грн), що призведе до стійкого довготривалого дефіциту на ринку вагонів.

Це загрожує проблемами з відвантаженням продукції, підвищенням транспортних витрат, скороченням обсягів перевезень, що негативно вплине на саму Укрзалізницю, скороченням робочих місць у виробничих галузях промисловості та АПК, зниженням валютних надходжень та доходів держбюджету, черговим ударом по інвестиційній привабливості України.

Ознайомитись з повним текстом меморандуму та його підписантами можна тут

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry