Чи спростять дозвіл на користування агродронами?

Процес погодження використання повітряного простору агродронами – необхідний та критично важливий в нинішніх умовах дефіциту пального та препаратів.

Учасники агроринку спільно з УКАБ звернулися до Міністерства аграрної політики та продовольства з пропозицією спрощення процедури отримання дозволу на польоти агродронами. В ході обговорень та дискусій з’явились перші напрацювання, сторони готові шукати компромісні рішення і давати агродронам зелене світло.

З введенням воєнного стану в Україні фермери та сервісні компанії стикнулись з проблемами та ризиками щодо використання повітряного простору, а саме відсутність дієвого механізму отримання дозволів на польоти. Зараз термін очікування для отримання дозволу становить 3–4 тижні, в той час, як зміщення строків проведення обробітку у сільському господарстві може коштувати значної частини урожаю.

Для обговорення цього питання, 25 липня відбулась онлайн-зустріч за участі Мінагро, УКАБ, DroneUA, сервісних компаній Роботизовані агросистеми, Дрон Плаза та агровиробників. Обговорювали важливість ухвалення спрощеної процедури для отримання дозволів на використання повітряного простору агродронами в умовах воєнного стану.

Щодо важливості використання агродронів, учасники ринку вкотре були одностайні: альтернативи дронам на даному етапі вирощування сільськогосподарських культур немає. Висота рослини уже не дозволяє заїхати в поля наземним обприскувачем, і дрони – це єдиний варіант провести обробку полів вчасно і зберегти врожай.

Крім того, особливою увагою відмічається економічність виконання робіт агродронами: значна економія пального та препаратів, дефіцит яких дуже відчувається в цьому сезоні. Оперативність роботи дронами дозволяє швидко зреагувати на запит від аграрія і проводити роботи тоді, коли від них є максимальна користь.

“У квітні цього року, коли використання дронів було під забороною, у співпраці з Мінагрополітики вдалось напрацювати роз’яснення щодо залучення військових адміністрацій, щоб аграрії отримували дозволи на використання повітряного простору агродронами під час війни. Це був величезний крок вперед, який дозволив почати проводити роботи агродронами в полях. Зараз ми знову стоїмо перед завданням спільними силами знати рішення, які дозволять оперативніше отримувати дозволи в розпал агросезону. І маю відмітити, що відкритість Міністерва аграрної політики та продовольства України, це вже свідчення того, що рішення будуть знайдені і це шлях передової інноваційної держави. – Валерій Яковенко, співзасновник DroneUA.

В ході продуктивного обговорення сторонами, було вирішено рухатись по таких напрямках:

Розробити роз’яснення про відмінності від інших видів дронів – дронів для сільськогосподарських робіт, що не можуть бути використані у військових цілях;

Проводити роботи по зміні підходів до регламенту використання повітряних агродронів для проведення технологічних операцій з внесення ЗЗР та направити її до Міноброни;

Після погодження оновлені правила донести до виконавців.

Враховуючи розпал агросезону, потреба аграріїв у використанні агродронів та напрацювання процедури, яка дозолить пришвидшити процес значно зростає. Спільники зусиллями ринку та владних структур буде знайдено дієве рішення, що дозволить спростити використання дронів на сільськогосподарських роботах. Розуміння досягнуто, наступні кроки вже в роботі.

Україна продовжує рухатися в напрямку інноваційного агробізнесу і держава створює всі передумови, навіть в такий непростий час.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry