Китай продовжує імпортувати аміак, а в Україні добрив вистачить не тільки на осінь

Хвиля спеки, що охопила материковий Китай в кінці липня – початку червня призвела до рекордних обсягів споживання вугілля. На фоні цього, природній газ, який раніше використовувався для виробництва добрив почав використовуватись на виробництво електроенергії.

Аналогічна ситуація із використанням газу спостерігалась в Єгипті та в низці країн близького Сходу та Південно-Східної Азії. Китай став крупним імпортером аміаку, але як довго триватиме імпорт і чи втримає це ціни?

Факт збільшення споживання газу східніше Суецького канали призвів до термінового короткострокового зростання ціни на карбамід для всіх ринків, які споживали добрива з цих джерел. Україна стала першою країною, яку торкнулись ці зміни, адже саме Україна купувала в серпні карбамід в Єгипті.

– Подорожчання газу стане тимчасовим приводом до здорожчання азотних добрив. Саме так думають більшість міжнародних експертів з добрив, згідно моніторингу ІА Інфоіндустрія.

Як довго триватиме ажіотаж, та чи підтримує це кінцевий споживач? Саме про це ми поговоримо на Агрохімічному форумі в Одесі 6-8 вересня 2023 року.

Але ціни на карбамід на Чорному морі вже встигли піднятись до 435-440 дол. США/т, порт Поті, а в Україні – до 23500 грн/т, з доставкою. Наразі, очікується запуск, принаймні, ще одного українського заводу, але нажаль майже немає перспектив експорту, тож всі добрива українського виробництва будуть йти на внутрішній ринок.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry