Москіти в Азії перестали реагувати на пестициди

Комарі, що переносять лихорадку денге та інші віруси, отримали 1000-кратну стійкість до інсектицидів в деяких частинах Азії.

Суцільне обприскування інсектицидами місць скупчень москітів – це абсолютно звичайна практика, що дозволяла стримувати розвиток деяких хвороб. Вчені давно розуміли, що це може розвивати проблему резистентності, проте масштаб цієї проблеми глибоко не вивчався.

Японський вчений Сандзі Касаї з командою знайшли ряд мутацій, що захищають москітів від піретроїдів на кшталт перметрину. Деякі штами Aedes aegypti (комара жовтолиорадкового) раніше мали 100-кратну стійкість, та “прокачали” її до 1000-кратної. Так, звичайна доза пестицидів все ще буде смертельною для 7% популяції, 10-кратна доза буде смертельною для 30% популяції. Все ж, це не полегшує проблему, бо інші 70% москітів ж стійкими і швидко відновлюють популяцію своїм стійким потомством. Отже, реальний контроль над проблемою може дати лише поєднання хімічного способу з біологічним та організаційним. Існують бактеріальні препарати, що стерилізують москітів, а місця їх розмноження можна знищувати.

Повідомляє Manila Times

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry