З чим литовський виробник добрив Lifosa прийшов в Україну?

Цієї осені пропозиція фосфорних добрив на українському ринку поповнилась кількома продуктами одного з найважливіших виробників Східної Європи – литовского підприємства Lifosa.

 

 

На сьогодні в Україні представлено два продукти – діамонійфосфат (DAP) й NP(S)+B+Zn.

 

Діамонійфосфат 18:46 – найбільш популярне у світі фосфорне добриво, яке є стандартом, і за котируваннями якого визначаються тренд ціни в різних регіонах світу.

 

Азотно-фосфорне добриво з сіркою та мікроелементами NP(S)+B+Zn потребує окремого розгляду. Його поява на вітчизняному ринку пояснюється тим, що не всі фосфорні добрива можуть задовольнити потреби сільськогосподарського товаровиробника, так як їхні якість та агрономічна цінність не дають бажаного ефекту при вирощуванні сільськогосподарських культур.

 

Головною перевагою продукту NP(S)+B+Zn 12:40(10)+0,3+1 є його характеристики. До складу добрива входить два макро (азот та фосфор) та сім мікроелементів (сірка, цинк, бор, кальцій, магній, залізо та кремній), з загальним вмістом корисної поживної речовини понад 66% (Таб. 1.). Добриво має вирівняний гранулометричний склад 1-2,8 мм. – 90%, що забезпечить відповідну рівномірність внесення.

 

Застосування NP(S)+B+Zn це ефективний та комплексний підхід в живленні, так як добриво має збалансований вміст азоту, фосфору та сірки. Високий вміст водорозчинного фосфору (понад 91%) зможе забезпечити рослину цим лімітуючим елементом вже на початкових етапах росту, та в регіонах з низьким рівнем зволоження ґрунту. Сірка сконцентрована в двох формах, елементарній (5%) та в формі оксиду (5%), що забезпечить пролонгований ефект в живленні впродовж всього періоду вегетації. Важливість сірки для зернових та олійних культур вже давно не новина. Вона стимулює синтез протеїнів в зернових та високий вміст жирів в олійних культур. Покращує коефіцієнт використання азоту та синтез амінокислот в усіх сільськогосподарських культур. Компенсаційні дози мікроелементів в добриві забезпечать стійкість рослин до фізичних, хімічних та біологічних стресових чинників.

 

 

Роль мікроелементів в добриві:
– високий вміст цинку активує роботу ферментних систем, синтез нуклеїнових кислот та стимулюватиме участь ауксину в процесах обміну;
бор забезпечить ріст пилкових трубочок, фертильність та проростання пилку. Сприятиме збільшенню кількості квіток та стійкості зав’язі до зовнішніх подразників;
– додатковий вміст оксидів кальцію, магнію, заліза та кремнію покращить азотний обмін, синтез білків та стійкість до фізіологічних подразників.

 

 

Важко переоцінити важливість фосфору для сільськогосподарських культур. Головною проблемою залишається його доступність для рослин. На відміну від інших елементів живлення, фосфор майже нерухомий в орному горизонті, досить швидко фіксується в ґрунті та стає недоступним для рослин. І як результат, поглинання цього важливого елементу живлення не перевищує 30-40% від загальної норми внесення.

 

Продукція Lifosa постачається в Україну через компанії «Агрохімтехнолоджі» і «Окко-бізнес контракт».

 

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry