АБМ — масове поширення

Запроваджено карантинний режим по американському білому метелику – (Hyphantria cunea Drury) в Черкаській області, Шполянському районі, с. Надточаївка та с. Соболівка на загальній площі 10 га.

Розпорядження Шполянської РДА від 31.07.2018 р. № 277.
Держпродспоживслужба рекомендує наступні фітосанітарні заходи:
-для боротьби з карантинним шкідником використовувати механічні, агротехнічні заходи (збір та знищення спалювання гілок з шкідниками, гусениць і кладок яєць, видалення на уражених деревах мертвої кори, обрізування уражених гілок). Ушкоджені й прилеглі здорові дерева та чагарники в радіусі до 50 м обприскувати пестицидами згідно «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні»
З зараженої зони забороняється вивезення рослин і продукції рослинного походження без карантинних сертифікатів.

Тим часом в Одеській області б’ють на сполох:

«Друзі мої, колеги — захисники рослин, ентомологи…! Чому не б’ємо на сполох та проходимо повз біди ?! Американський білий метелик (Hyphantria cunea) заполонив сади, парки, зжирає все, що попадається «в зуби» …. клени страждають першими, потім шовковиця та плодові. Комаха надзвичайно ненажерлива, мабуть, лише сарана може зрівнятися з гусеницею американки в обжерливості.

Треба врахувати, що гусениці небезпечні для людини, ворсинки викликають такі прояви алергії як висипання, пухирі, які сильно сверблять і подразнюють шкіру, особливо небезпечне потрапляння ворсинок в очі. Місцеві птахи не поїдають гусениць, частково пожирають їх трав’яні клопи, але вид не поширений в Україні. Можна боротися і трихограмою, але в нашому випадку вже пізно, друге покоління шкідника вже щосили працює. У розвинених країнах для знищення АБМ (американський білий метелик) використовують віруси ядерного поліедрозу і гранульозу американського білого метелика.

З захисних заходів найдієвіший — зрізання пошкоджених АББ гілок, спалювання коконів негайно. Якщо не боротись з шкідником зараз, на наступне літо отримаємо катастрофу.» — Ольга Бабаянц.

Нагадаємо, що АБМ поширений в Рівненській та інших областях країни.

Інфоіндустрія