Для зерна Причорномор’я може відкритися ринок Китаю

Нові можливості експортних постачань пшениці, кукурудзи та сої в Китай і навіть ЄС можуть відкритися для основних постачальників Чорноморського регіону: України, Росії та Казахстану, інформує Ройтерс.Україна, Росія і Казахстан вже присутні на таких ринках, як Нігерія або Мексика, де раніше США були монополістами. Постачання пшениці з Казахстану в Китай почали зростати в зв’язку з політикою Пекіна «Один пояс, один шлях», яка передбачає створення надійних торгових маршрутів з Китаю в Центральну і Південно-Східну Азію, і до виникнення торгових розбіжностей між Китаєм і США, але зараз тенденція лише посилилася.

Україна і Росія, традиційними імпортерами для яких зазвичай були країни Північної Африки і Близького Сходу, наростили постачання пшениці до В’єтнаму, Індонезії, на Філіппіни, в Іспанію, Туніс, Танзанію, Судан, Оман, Мексику і Кенію в минулому сезоні 2017/18 років.

«Ймовірно, що Китай буде налаштований на закупівлю більшого обсягу зерна і олійних з регіону Чорного моря і бобів — з Південної Америки», — сказав директор, що спеціалізується на торгівлі російською сільгосппродукцією Solaris Суітун Стілл. Торговий конфлікт може також призвести до зростання експорту кукурудзи і соєвих бобів з країн Чорноморського басейну”.

«Країни Чорноморського регіону можуть збільшити постачання соєвих бобів у Китай в разі будь-яких ускладнень з американськими постачаннями», — сказала аналітик Thomson Reuters Світлана Малиш. Вона вважає, що торговий конфлікт також дає шанс Україні збільшити постачання кукурудзи в ЄС, який в червні ввів 25-відсоткові імпортні мита на кукурудзу з США.

Якщо Китай скоротить закупівлі кукурудзи із США, припустив ризик-менеджер в INTL FCStone Метт Аммерманн, він зможе закуповувати її у Росії та України.

УкрАгроКонсалт

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry