Віктор Шеремета: «Головна ідея Стратегії розвитку АПК – підтримка селянських та фермерських господарств»

Головне завдання Мінгарополітики на наступний рік – завершити розробку «Стратегії розвитку сільського господарства», - заявив в інтерв’ю AGRO. FM заступник міністра аграрної політики України Віктор Шеремета.

Головна ідея стратегії – акцент на підтримку фермерських та особистих селянських господарств. Це нормально сприймається більшістю представників великого аграрного бізнесу, який зацікавлений не стільки в дотаціях, як створенні стабільних умов роботи та розробці незмінних правил на ринку.

«Підтримка малих виробників виправдана з усіх боків: економічного і соціального, — пояснював В. Шеремета, — адже це створення робочих місць на селі і забезпечення країни продуктами. Адже більше половини товарної продукції в Україні виробляється особистими селянськими господарствами. У цьому році для одноосібників діяла програма дотацій вирощування молодняка ВРХ, цією допомогою скористалося понад 100 тисяч людей, на суму близько 150 млн грн, які були виділені двома траншами. До кінця року буде зроблено ще одну виплату. Наші фахівці думають над тим, як підтримати інші напрямки діяльності ОСГ», — заявив заступник міністра.

Інфоіндустрія