В Кривому Розі будують завод з виробництва добрив

Компанія «Українські мінеральні добрива» створює сучасний комплекс для гранулювання сульфату амонію.

За даними Інфоіндустрії, виробництво кристалічного сульфату амонію в Україні в 2017 році склало 173 тис.тонн, ще 60 тис. тонн вироблено гранульованого сульфату. Готову гранулу виробляв Сумихімпром. Виробники кристалічного сульфату в Росії та Білорусі вже давно перероблять кристалічний сульфат в гранульований. В Україні ніхто із виробників кристалічного продукту не виконував власної грануляції, але гранула набагато краще засвоюється та зручніша в користуванні (внесенні). Більшість заводів-виробників в Україні належать до структур, що пов’язують із іменем Ріната Ахметова. За попредніми оцінками ці заводи в змозі продукувати більше 100 тис. тонн кристалічного сульфату. Тож потенціал виробництва колосальний і вартість продукту збільшиться з 4500-5000 грн/т до 6200-6500 грн/т, тобто на 37%, а це податки та робочі місця.

В Кривому Розі, 18 липня 2018 року відбулось засідання круглого столу для обговорення переспективи будівництва комплексу гранулювання сульфату амонію

Цех буде розміщуватись в місті Кривий Ріг, у промисловій зоні міста на забудованій території діючого підприємства ПРАТ «КЦРЗ».

Комплекс по переробці і зберіганню мінеральних добрив складатиметься з двох цехів: цех з прийому, зберігання, пакування та відвантаження та цех гранулювання кристалічного сульфату амонію.

Обіцяна продуктивність проектованого комплексу – 100 тис. тонн в рік сульфату амонію, тобто близько 15 тонн за годину.

Безперечно, наші аграрії будуть зацікавлені у новому виробництві сульфату амонію в Україні, потреба в якому (за оцінками “УМД”) сягає близько 400 тисяч тонн на рік. (За оцінками ІА “Інфоіндустрія” – більше 500 тис. тонн, споживання лише 2017 року – 327 тис. тон).

«Українські мінеральні добрива» обіцяють забезпечити як мінімум четверту частину необхідного для сільського господарства сульфату амонію.

Кривий Ріг місцем розміщення цехів обрали не дарма. Це міцний логістичний центр, що гарантує можливість безперервних поставок сульфату амонію для аграріїв. Але не всі місцеві жителі можуть зрозуміти це і переймаються, що «завод» зашкодить здоров’ю.

Та не все так страшно. Олексій Афанасьєв, генеральний директор компанії запевнив, що при гранулюванні сульфату немає викидів крім 1 тони пилу в рік, все інше ловлять фільтри для процесу грануляції.

Головний інженер компанії Василь Гладкій розповів, що обладнання виготуваляється конкретно під сульфат амонію, а гранулювання відбуватиметься способом сухого компактування.

Hosokawa Alpine – саме ця німецько-японська компанія проектуватиме та виготовлятиме повністю всю лінію виробництва. Виробники впевнені, що обладнання відповідає європейським нормам і стандартам. На підприємстві буде встановлено 3 незалежних системи аспірації пилу сульфату амонію, система підсушування сировини та система обробки продукту антизлежувачем.

На даний момент йде проектування комплексу, а перші поставки можна очікувати наступної осінні.

Поки ж в Україні левова частка сульфату амонію йде на експорт і гранулюється вже за кордоном.

«Українські мінеральні добрива» планує вбити двох зайців одразу.

Як зазначив технічний директор Олександр Щетніков, таке підприємство дасть можливість використовувати  продукти коксохімічного виробництва, які сьогодні йдуть на експорт у Туреччину та створити продукт, який буде повністю українським: сировина братиметься в Україні, оброблятиметься тут і продаватиметься в Україні, а отже українськи фермери будуть отримувати якісний продукт завжди вчасно.

Інфоіндустрія
Джерела фотографій: https://1kr.ua/, https://www.0564.ua
Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry