Запаси зернових в Україні частково уражені хворобами

Фітосанітарна експертиза зерна, проведена у Київській та Полтавській областях на сої виявилао 2,2-3,6% насіння ураженого бактеріозом, 16-17,5% зерна грибними патогенами (фузаріозом, аспоргіліум, альтернаріозом, пеніциліум, мукор); 1-2,6% насіння соняшника – бактеріозом та 10,2-23% грибними патогенами (альтернаріозом, фузаріозом, пеніциліум, ботрітіс).

Триває обстеження зерносховищ, складських приміщень, перевірка насіннєвого матеріалу, продовольчого та фуражного зерна на наявність комірних шкідників. За результатами аналізу стану зерна встановлено, що фуражне збіжжя у господарствах Волинської області заражене борошняним кліщем в слабкій ступені, у Кіровоградській – комірними довгоносиками.

Отже, контроль за станом зерна та зернопродуктів, що зберігаються, слід проводити постійно і в разі виявлення живих комірних шкідників приступити до обеззаражування збіжжя через фумігацію дозволеними препаратами відповідно до діючих рекомендацій. За пониження температури повітря до -5-10ºС можна провести охолодження зерна пасивним (відчинення дверей, вікон) або активним (вентилювання, пересипання зерна транспортерами) способами, що негативно вплине на розвиток комірних шкідників.

Інфоіндустрія за матеріалами прес-служби Держпродспоживслужби

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry