Центру сертифікації та експертизи сільськогосподарської продукції бракує акредитованих лабораторій

Про це повідомив директор установи Євген Ігнатенко під час дискусії на Насіннєвому форумі 2020, який проходив в рамках виставки АгроВесна 2020.Загалом, Центр готовий до нового сезону, за час утворення він поповнився кваліфікованими кадрами, сьогодні тут працює близько 300 людей фахівців із них 120 агрономів-інспекторів, які мають право проводити польове оцінювання та відбирати проби для сертифікації насіння. Станом на сьогодні установа має 11 акредитованих лабораторій, які надають послуги у сфері сертифікації насіння.

Чи достатньо цих лабораторій? Так, вони в цілому забезпечують потреби сертифікації і покривають майже всю територію України, але є регіони, де їх бракує, є кваліфікований персонал, відбірники, лаборанти, які мають право проводити дослідження, але лабораторії не акредитовані. А тому лабораторії будуть акредитуватися в Дніпровській та Харківській філіях, а з третьою ще не визначилися. На аудит та акредитацію лабораторій витрачається близько 20% бюджету.

Посадовцю поставили запитання: «Чи будуть змінюватися в цьому сезоні ціни на сертифікацію насіння?» Цінова політика була розроблена ще на початку 2017 року відповідними наказами, якщо й буде розглядатися питання щодо перегляду тарифної політики, то воно буде винесене на обговорення і учасники ринку будуть завчасно, тобто ще до початку сезону будуть повідомлені про це, пояснив Євген Ігнатенко. «Чи були скарги на сертифікати? І як установа на це реагує?» «Під час роботи, іноді виникають різні питання і непорозуміння, але ми завжди намагаємося це обговорювати, і показувати клієнтам, як ми проводимо це сертифікацію і після цього 99% із них  погоджується з результатами експертизи», – відповів директор установи.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry