Дротяники та боротьба з ними

Дорослі жуки не завдають шкоди посадкам, а от личинки-дротяники активно харчуються бульбами картоплі, коренеплодами буряків і моркви, корінням цибулі, капусти, кукурудзи та злакових.Після того, як дротяники  починають пошкоджувати кореневу систему, рослини гірше розвиваються, в’януть і стають уразливими для хвороб. А вирощений урожай погано зберігається, втрачає товарний вигляд, бульби набувають неприємного запаху. З ними обов’язково потрібно боротися, і осінь – сприятливий для цього час!

Дротяники люблять вологий кислий грунт і кореневища бур’янів (пирію повзучого) і багаторічних бобових трав. Харчуючись корінням, вони розмножуються. За 5 років личинка проходить, всі стадії розвитку і перетворюється в нового жука і на майбутній рік самка ковалика відкладе до 200 яєць, з яких вилупляться нові личинки.

Боротися з цим шкідником дуже важко, а особливо якщо в сівозміні є посіви багаторічних бобових трав. Для постійного контролю цього багатоїдного шкідника потрібно вести моніторинг на виявлення і визначення чисельності дротяників.

Основні заходи по боротьбі з проволочником полягають восени під оранці на глибину 30-35 см і внесення в грунт аміачної селітри 300 кг / га і більше. А навесні при посадці картоплі і посіві просапних культур необхідно вносити хімічні препарати зареєстровані в переліку.

Якщо на ділянці кількість дротяників перевищує ЕПШ, в першу чергу на цій ділянці не можна висаджувати овочі, корнеплоди, висівати кукурудзу, жито і овес.

Інфоіндустрія за матеріалами rosselhoscenter.com

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry