Українські аграрії зможуть отримати по 5 тис. грн/га за втрату посівів

Фермери зможуть отримати по 5 тис. гривень на гектар за втрату посівів через посуху, - за розрахунками Мінекономіки цих коштів вистачить для покриття собівартості витрат.

Як повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на agravery.com, Тарас Висоцький, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства, зауважує: «Ми дивимось на структуру собівартості. Говорячи про структуру собівартості озимих зернових культур, про реальні витрати, які вже вкладені, тобто інвестовані аграрними виробниками починаючи з минулого року по цей момент, то це становить близько 8 тис. грн в середньому, в тому числі з ПДВ. Якщо подивитися на цю структуру витрат і забрати деякі фактори, то коштів повинно вистачити для покриття збитків. Із цієї суми необхідно забрати амортизацію, яка закладається на весь період, забрати мінеральні добрива, бо більшість з них залишаться в доступній формі для наступних врожаїв. Якщо сфокусуватися на незворотних витратах, як вже втрачені однозначно, це насіннєвий матеріал, засоби захисту рослин, які вже внесені в рамках осінніх польових робіт, паливно-мастильні матеріали, витрати на трудові ресурси, тоді ці розрахунки, надані за запитом міністерства Інститутом аграрної економіки, показують, що витрати понесені аграріями становлять 4,3−4,5 тис. грн по пшениці і озимому ячменю».

Він наголосив, що Мінекономіки орієнтується перше за все на витрати, як витрачені і не принесуть доходів в рамках операційної діяльності підприємств. Оскільки питання про напрями держпідтримки на 2020 рік уже затверджені, то наразі урядом вирішується питання можливості виділити ці кошти на компенсацію з Держрезерву.

Інфоіндустрія