Хімічний лізинг – нова схема екологічного агровиробництва

Традиційно виробник ЗЗР прагне продати більшу кількість хімічних речовин, що у багатьох випадках негативно впливає на навколишнє середовище. При цьому покупець насправді хоче купити менше, а отримати більше. Вирішити проблему допоможе хімічний лізинг.

Хімічний лізинг передбачає, що постачальник хімічних засобів одночасно надає послугу для оптимізації їхнього використання, а споживач сплачує за ефект, отриманий від використання хімічних речовин, а не за їхній обсяг. Таку модель освоює все більше українських компаній, в тому числі органічних виробників. Про це розказала Тетяна Грабовська,  доцент Білоцерківського аграрного університету під час круглого столу “Впровадження енергозберігаючих та ресурсоефективних технологій”.

«Якщо фермер використовує певну кількість пестицидів, можна не купувати їх, а просто заплатити за ефект, – пояснила вона. – Коли фермер планує виробництво, закладає певні показники урожайності, він не купує ЗЗР та добрива, а делегує це  компанії, яка обслуговує поле, говорячи: потрібна така-то врожайність».

Виробник хімії розраховує необхідну кількість речовин, при цьому економлячи на їх виробництві. Важливо, що якщо сільгоспвиробник не отримує задану врожайність, то не платить кошти ЗЗР.

Ідею хімічного лізингу вже більше двох років впроваджують у Білоцерківському аграрному університету. «Ми розказуємо про інноваційні підходи, навчаємо, проводимо практичні заняття», – додала вона.

ІА «Інфоіндустрія»

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry