Кліматичні зміни: жителям Півдня України незабаром знадобиться Ноїв Ковчег

Так, за словами координатора програми “Зміна клімату та енергетична політика” Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні Оксани Алієвої, зміни клімату – це реальність і велика біда. Пише Сайт “Сегодня”У наш час середня глобальна температура ще не піднялася на 1,5 градуса. Зараз середнє підвищення температури – 0,9 градуса. Кліматичне співтовариство, і  Паризька угода, вимагають утримати глобальне потепління на рівні значно менше двох градусів, і бажано не вище 1,5 градуса. Цьому якраз також був присвячений кліматичний саміт у Нью-Йорку. Виступ Грети Тунберг був дуже емоційним, і це саме тому, що насправді зміни клімату – це дуже велика біда і ризик. З 1980-х років уже є наукові докази того, що зміна клімату відбувається, і його наслідки будуть незворотними і катастрофічними.

Є міжурядова група з питань клімату, яка видає відповідні звіти. Але, як ми бачимо, раціональні аргументи, на жаль, не працюють, люди до них не прислухаються і тому виступають вже діти …. Ми з вами бачимо, що живемо в той час, коли дорослі, які приймають відповідні рішення, ведуть себе як діти, закриваючи очі на факти, а діти поводяться як дорослі, приймається відповідальність на себе і кажучи вголос, що ми повинні вирішувати кліматичні проблеми “, – зазначає Алієва.

За її словами, в Україні також відбуваються зміни клімату: “Ми бачимо зсув саме кліматичних поясів з півдня на північ. Спостерігаємо підвищення площі степової зони України, яка стає посушливою, ведення сільського господарства там стає все складніше, адже вимагає постійного зрошення. Впровадження технологій, наприклад, крапельного зрошення, є досить дорогим і вже за необхідне для цього регіону. Ми постійно спостерігаємо або брак води в річках, які висихають в посушливий літній період, або суворі паводки. Ми вже говоримо не тільки про карпатські регіони, а й про всю Україну. Адже спостерігаємо, що після великих снігопадів в березні може прийти дуже різке потепління, і вся ця вода не встигає піти в ґрунт, а йде в русло річок, і ми бачимо підтоплення багатьох територій “.

За словами експерта, існують дослідження громадської організації “Екодія”, які говорять, що підвищення рівня Світового океану загрожує також і Україні, а особливо її південним регіонам.

«Прибережні міста України в т.ч. і Одеса, будуть частково покриті водою до кінця цього століття, до 2100 року, це дуже близька перспектива, наші діти доживуть до цього часу. І ми будемо спостерігати, що частина українських міст на півдні просто підуть під воду. Також це стосується збільшення числа лісових пожеж та пожеж на торфовищах, які зараз відбуваються. Адже літній період стає менш прогнозованим, теплові хвилі стають все довшими і, крім збільшення частоти загорянь, ускладнюються умови для їх гасіння. і тому ми бачимо, що пожежі охоплюють все більше і більше регіонів. Це ми спостерігали в Поліссі в цьому році, якщо ми говоримо про Україну. Звичайно, ми не можемо закривати очі на те, що відбувається в світі, в Амазонії, в Сибіру. Те, які обсяги лісів горіли в цьому році і які викиди від цього потрапили в атмосферу, відповідає рівню викидів великої промисловості, яка працювала протягом року. Ми бачимо, що опиняємося в замкнутому колі, адже наслідки зміни клімату не тільки погані для людей, але вони ще більше посилюють кліматичну кризу – крім викидів антропогенних , Самі стають фактором додаткового впливу на зміни клімату “, – говорить Алієва.

 

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry