10.10.2018
За словами експертів, експортна виручка від української молочної продукції в січні-вересні скоротилася внаслідок падіння цін на масло і сухе молоко на світових ринках. Україна у вересні поточного року скоротила експорт молочної продукції на 40% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року – до 18,3 мільйона доларів, що є найнижчим показником за весь час спостережень.Про це повідомила прес-служба Асоціації виробників молока. “Істотне просідання в ціні вершкового масла і сухого молока на світовому ринку вплинуло на те, що Україна у вересні мала найнижчий показник експортної виручки від продажу молочних продуктів у 2018 році – 18,3 мільйона доларів (мінус 21,8% в порівнянні з серпнем цього року і мінус 40% в порівнянні з вереснем минулого року) “, – йдеться в повідомленні.
Експерти відзначають, що найбільше скорочення відбулося по сухому молоку (на 48,5%) і маслу (на 50,2%) – тим експортним категоріям, які приносили основну виручку в минулому році.
Експорт молока і вершків за дев’ять місяців поточного року склав 15,5 тисячі тонн, що на 86,6% більше в порівнянні з аналогічним показником минулого року, в грошовому вираженні експорт склав 11 мільйонів доларів, що на 90,3% більше, ніж в січні-вересні минулого року. Основними ринками збуту цієї продукції були Молдова з часткою 25,1% всіх поставок, Лівія (20,8%) і Польща (23%).
Експерти також відзначили, що експорт молока і вершків згущених за дев’ять місяців приніс Україні 48 мільйонів доларів, що на 24,6% менше, ніж за аналогічний період минулого року.
У натуральному вираженні експорт цієї продукції склав 29 тисяч тонн, що на 21,5% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Найбільше продукції цієї групи було поставлено в Бангладеш – на загальну суму 7,5 мільйона доларів і Казахстан – на суму 6 мільйонів доларів.
При цьому експорт кисломолочної продукції на зовнішні ринки за січень-вересень 2018 року показав найбільший приріст – до 6,5 мільйона доларів, що на 120% більше аналогічного періоду минулого року. У натуральному вираженні цей показник склав 4 тисячі тонн, що в 1,5 рази (49,7%) більше, ніж за аналогічний період минулого року. Найбільше продукції цієї групи продали в Казахстан – на 6 мільйонів доларів і в Молдавію – на 1,8 мільйона доларів.
Також скоротилися продажі молочної сироватки – на 7,5% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, – до 23,5 тисячі тонн. У грошовому вираженні цей показник склав 15,8 мільйона доларів, або на 20,4% менше, ніж за аналогічний період минулого року, відзначили експерти.
Як повідомляв УНІАН, за даними Державної служби статистики, виробництво молока в Україні в 2017 році склало 950 тисяч тонн, що на 2% більше, ніж в 2016 році.
Інфоіндустрія
Читайте нас у TelegramПов’язані теми: