Питання захисту власності – ключове для розвитку українського зрошення

Поки держава не розбереться з власністю на загальнодержавні та міжгосподарські об’єкти водокористування, розвиток систем зрошення неможливий, заявила представник Офісу ефективного регулювання Ірина Грузинська під час дискусії на конференції «Інноваційна іригація. Чи наступить ера відродження», яка була організована Українською аграрною конфедерацією в рамках виставки ІнтерАгро-2020.Офіс ефективного регулювання дослідив законодавчі проблеми регулювання цієї галузі і виявив дуже багато суперечностей. Протягом останніх років в Україні відбулося багато судів, в яких свої права захищали інвестори, які вклали кошти в розвиток меліоративних систем, і власники паїв. За висновком Офісу регулювання, це свідчить про те, що держава за 30 років не змогла розробити ефективного законодавчого регулювання у цій сфері. Особливо постраждали через це внутрішньо господарські меліоративні системи, які фактично залишилися поза правовим полем.

Сьогодні жоден реєстратор не візьметься зареєструвати меліоративну систему, як об’єкт нерухомого майна, оскільки немає чітких законодавчих актів. А тому держава має визначитися, кому належить право власності на ці системи, як їх прив’язати до земельних ділянок, як провести інвентаризацію, як зробити, щоб інвестиції були ефективними. Офіс розробив проект реформи, в якому прораховані всі ризики і різні підходи держави. Один із варіантів: відмова держави від більшості об’єктів і перекладення їх фінансування на водокористувачів. Адже державна власність стоїть на заваді приватним інвестиціям.

Офіс вважає, що окрім закону про об’єднання водокористувачів, ще має бути закон України про управління об’єктами державної власності у водній галузі, в якому слід обрати певну господарську форму, яка зможе залучати інвестиції. Дискусійне питання: кому мають належати насосні станції? Об’єднання водокористувачів може створити певний суб’єкт господарювання, до фінансування та управління яким можуть приєднатися всі аграрії певного регіону. Своєю чергою, держава також надаватиме підтримку такому підприємству, яке окрім цього може залучати інвестиції. Питання власності та її захисту сьогодні ключове в цій галузі, підсумувала Ірина Грузинська.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry