Розвиток хвороб на полях і плодових насадженнях

У західних, подекуди південних та центральних областях за випадання опадів, утворення густих туманів та рясних рос у посівах озимих і ярих зернових культур відмічено значний розвиток хвороб.Відбулось підвищення розвитку борошнистої роси, септоріозу, бурої листкової іржі, гельмінтоспоріозу, сітчастої, смугастої та темно-бурої плямистостей, якими охоплено 2-22, макс. 30-40% рослин (Запорізька, Миколаївська обл.) на 14-75% обстежених площ. Осередково у загущених посівах (175 га) Київської області борошнистою росою охоплено до 60% рослин озимої  пшениці в слабкому ступені. У Чернігівській області в посівах вівса червонобурою плямистістю уражено до 3% рослин. У Запорізькій, Кіровоградській, Херсонській та Черкаській областях піренофорозом та ринхоспоріозом охоплено 2-6, макс. 15% рослини озимих культур. Кореневими гнилями уражено 2-11% рослин озимих та 1-3% ярих культур. В Кіровоградській області на 5% рослин відмічено розвиток жовтої іржі.
Для оздоровлення рослин озимої пшениці в кінці фази виходу в трубку (поява прапорцевого листка) – початок формування зернівки повсюди проти вищевказаних хвороб посіви обприскують дозволеними до використання фунгіцидами.
Високопродуктивні посіви доцільно оздоровлювати за наявності хвороб (1% інтенсивності ураження рослин плямистостями, 3-5% септоріозу листя та піренофорозу) та сприятливих для розвитку хвороб погодних умов і тривалих рос.

У посівах гороху із хвороб виявляють кореневі гнилі, аскохітоз, іржу.

У Миколаївській області на падалиці соняшника відмічено прояв переноспорозу.

У господарствах Вінницької та Київської областей коренеїдом уражено від 1 до 8% рослин, поширення якого в посівах обмежують через міжрядні рихлення.

Помірно тепла і достатня волога погода сприяла розвитку збудників пероноспорозу, альтернаріозу, фомозу, якими уражено 2-12% рослин, осередково в Житомирській області до 5% рослин охоплено борошнистою росою. Надалі уражене листя відмиратиме, а патогени інфікуватимуть стебла і стручки ріпаку, викликаючи його передчасне дозрівання, формування недорозвиненого насіння і розтріскування стручків.

В господарствах Чернігівської області на рослинах ярого ріпаку відмічено прояв переноспорозу.

На сприйнятливих сортах яблуні продовжується розвиток борошнистої роси (1016% дерев, 3-18% листків, 10% розеток). Випадання дощів призвело до проявлення у незахищених насадженнях парші (2-5% дерев, 2-10% листків). Повсюди на персику розвивається кучерявість листків (2-25% дерев, 4-15, макс. 25% листків), чому сприяло переважання прохолодної дощової погоди. Ураження моніліозом (9-30, макс. 65% дерев, 3-15, макс. 30% пагонів) кісточкових у поточному році є досить інтенсивним, особливо за умов не проведення захисних заходів. Подекуди клястоспоріозом, кокомікозом на кісточкових охоплено від 5 до 60% дерев. На виноградниках дощова погода призвела до проявлення на європейських сортах мілдью. У Берегівському районі Закарпатської області зафіксовано проявлення на листках оїдіуму.

Інфоіндустрія за матеріалами consumer.gov.ua

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry