Розвиток захворювань рослин в умовах спеки

Довготривала червнева спека та сухість пригнічувала та виснажувала сільськогосподарські рослини, сприяла передчасному дозріванню ранніх зернових культур та озимого ріпаку, прискорились фази розвитку інших культур.

У посівах зернових колосових культур розвиваються борошниста роса, септоріоз, бура листкова іржа, гельмінтоспоріоз, осередково червоно-бура плямистість, ринхоспоріоз, піренофороз, аскохітоз. Летуча сажка виявлена у господарствах та на присадибних ділянках, переважно, в ячмені на 0,2-3% рослин.
Скрізь, де рослини уражені кореневими гнилями, має місце білоколосість. За сприятливих погодних умов, переважно у полеглих посівах колосся уражено: септоріозом (0,5-7, макс. 12% колосків), фузаріозом (1-5%), осередково оливковою плісенню, альтернаріозом, гельмінтоспоріозом, борошнистою росою. В Городищенському і Уманському районах Черкаської області твердою сажкою уражено до 1% колосків озимої пшениці.

Виснажені спекою рослини гороху продовжують уражуватись кореневими гнилями, аскохітозом, іншими хворобами.

Нижнє листя сої хворіє на септоріоз, альтернаріоз, фомоз в слабкому ступені.

Повсюди погодні умови сприяли поширенню на 2-15% рослин соняшнику пероноспорозу, фомозу, осередково альтернаріозу фузаріозу, септоріозу, осередково білої гнилі, фомопсису.

Посіви цукрових буряків уражені пероноспорозом, осередково відмічається прояв кореневих гнилей.  У Черкаській та Хмельницькій областях церкоспорозом охоплено до 3% рослин на 13-25% площ і до 1% рослин фомозом на 3% обстежених посівів.

Ріпаки уражені альтернаріозом, пероноспорозом, подекуди проявилися гнилі.

На винограді поширюються мілдью, оїдіум, чорна гниль.

Інфоіндустрія за матеріалами consumer.gov.ua

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry