Сукупні потужності зерносховищ в Україні не задовольняють існуючий попит

Україна потребує будівництва додаткових 300-400 елеваторів, а це 5-8$ млрд інвестицій.

Потужності одночасного зберігання зернових, зернобобових та олійних культур в Україні щороку зростають, проте все ще більшість зерносховищ належать сільськогосподарським підприємствам (55%), що вирощують ці культури і лише 45% є елеваторами.

Про це розказала Ірина Кравець, член експортного комітету з розвитку сфери штучного інтелекту Міністерства цифрової трансформації України, керуючий партнер Clever Agri, під час конференції “Елеватори і складська логістика 2021”.

Щороку українські фермери встановлюють нову рекордну планку валового збору врожаю зернових та олійних культур, проте сукупні потужності сертифікованих зерносховищ – 42 млн т не дозволяють оперувати зростаючими обсягами зерна.

Водночас елеватори розташовані нерівномірно у різних регіонах України.

Найбільша їх кількість знаходиться в Одеській, Вінницькій та Дніпропетровській областях.

Відновлення програми державної підтримки сільгоспвиробників та часткове відшкодування вартості будівництва та реконструкції підприємств по зберіганню і переробці зерна, а також відновлення дії програм пільгового придбання вітчизняного елеваторного обладнання, сприятиме розвитку галузі.

Сукупні потужності зерносховищ в Україні не задовольняють існуючий попит, а також нерівномірно розміщені по території країни. Фокус держави має бути сконцентрований на розширенні потужностей для зберігання агропродукції, що зменшуватиме втрати продукції та сприятиме нарощуванню обсягів виробництва.

 

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry