Новинки в галузі с/г техніки: всеукраїнська виставка “АгроВесна”- 2020

У Києві нещодавно відбулась найзначніша виставкова подія аграрного сектору України – АгроВесна 2020. Виставка дала змогу познайомитись з виробниками сільськогосподарської техніки, які представляли свою продукцію 18-20 лютого. Що нового можна було побачити? Із трендів – наявність значної кількості техніки від вітчизняного виробника та підвищений інтерес до техніки для внесення рідких добрив, багато жниварок, а завод Кобзаренко представив  навіть дім на колесах.

На виставці були представлені такі компаннії : AGROKALINA, Агро Експерт, Агромаш Краснянське СП, Аякс-Агро, Бердянські жниварки, Богуславська сільськогосподарська техніка, Велес Агро, Ерідон Тех, Завод Кобзаренка, Завод Мороза, Ландтехтрейд, ЛКМЗ, ОЗСМ Агротех, Оріхівсільмаш, Сучасні технології, Фаворит ЛТД та інші.

Представникам ІА “Інфоіндустрія” випала змога поспілкуватись з деякими компаніями.  І вони детально розповіли те,  що презентували на виставці .

Компанія John Greaves взяла участь в 10-й ювілейній виставці інноваційних рішень в зерновому господарстві “Зернові Технології 2020”.  John Greaves в черговий раз підтвердила статус однієї з небагатьох українських компаній з виробництва сільгосптехніки, яка успішно конкурує в Європі. На виставці була представлена новинка ЖК-85, її особливостю є нова складна рама, яка більш “заточена” під Європейський ринок. За словами представників компанії, на виставку привезли новинку, щоб показати, що вони можуть це робити і роблять це успішно.

Особливостю цієї жниварки це роторне подрібнення , жниварка характерна високою швидкістю збирання до 14 км/год при врожайностю 100ц/га. Ножі виповнені з Словеньської сталі , ножі двохсторонні,  ресурс одного ножа 2000га.

Ножі самозаточуючі. Жниварка себе добре зарекомендувала як при вологій кукурудзі так і сухій. Жниварка не поступається своїм європейським конкурентам по якості збирання та зрізу. Мінімальна висота  зрізу – від 8 см. Жниварка поновлюється, всі недоліки були усунені в перший рік . Вага жниварки складає 2420 кг, серед аналогів є  самою легкою. За рахунок пластикового обвісу та корпусів редукторів з алюмінію власного виробництва було досягнуто такого результату. Жниварка  є в як 6-рядкова так і 8-рядкова . Гумовий фартух  та котки для прижиму стерні у базовій комплектації  є перевагою для збирання кукурудзи в зимовий період.  На майбутнє планується розробити жатку для 12 рядків, як по міжряддю 45 і 70 см. Технічне  обслуговування  просте, так як боковий редуктор відсутній, а є двійний ланцюг, що здешевило конструкцію та обслуговування.

Представлений  був перезавантажувач, який на 100 тис грн дешевий за аналоги українських виробників. Перевантажувач обладнаний двома камерами: камерою заднього виду та камерою на вигрузному шнекові. За додаткову грошову плату можна встановити вагову систему, яка коштує 100 тис. грн.  Сам навантажувач коштує 560 тис. грн. John Greaves презентував також техніку для підготовки грунту до посіву, навантажування , та навіть пересадки дерев.

Лідером та обличчям компанії є соняшникова жатка –  реалізується близько 1000 шт.  в рік, 600 шт. залишаються в Україні, а решта продається за кордоном. На виставці була представлена  ЖНС-6, що має ширину захвату 6 метрів, на неї встановлено ріжучий апарат “Шумахер” від німецького виробника. До  її складу входять редуктор, сегмент , ріжучі пальці. Знизу встановлено протягуючий вал, який виконує фунції який запобігає потраплянню бурьянів та відштовхує стебла і добре працює по різнорослому соняшнику, щоб для зрізу попадала тільки головка рослини і не дозволяє попадання стебел. Це дає зменшення смітної домішки та вологи. Максимальна ширина захвату, яка виготовляється  – 9 метрів. За допомогою зірочок регулюється швидкість жатки, рекомендована швидкість ножа 600- 620 двійних ходів за хвилину. Вага жатки 6 метрової 2т,  7.4 -2,5т, 9 метрова – 3,1т.

На виставці були представлений розкидач мінеральних добрив на 1000л від компанії Favorit.

Розкидач має дві нержавіючі тарілки з регулюючими  лопатками  які регулюються та виставляється рівномірність розкидання.  Редуктор виповнений в чугунному корпусі в масляній ванній, що захищена від пилу та бруду. З низу бункера розміщено дві заслінки які відкриваються гідроциліндром з кабіни трактора.  Розкидач окрашений в порошковій фарбі та має протиерозійне покриття. Норма внесення регулюється від 40 до 450 кг/га. В залежності від виду добрив . на розкидачі встановлено функцію для розкидання добрив по краю поля, що дає можливість активізувати цю функцію з кабіни трактора. За додаткову оплату розкидач може бути в комплекті з навантажувачем, що дає змогу завантаження добрив  розкидача однією одиницею . Максимальна вантажопідйомність 1,5 т на короткій стрілі та 1т на довгій . Ціна розкидача 45 тис грн,з навантажувачем 90тис грн. Також компанія представила міжрядний культиватор з одночасним внесенням рідких добрив.

Як заявляє представник компанії, з кожним роком попит зростає, а саме за рахунок  популярності внесення рідких добрив. Культиватор може бути обладнаний як для 6 рядів так і для 8 рядів. Максимальна ємність баку 800л – це є стандартною комплектацією. Обслуговування культиватора просте: потрібно промивати всю систему після кожного внесення та змащення . Ціна агрегату на 8 рядків – 150 тис грн.

Завод Кобзаренко презентував 7 новинок . Серед них вдалося оглянути комунальний збирач листя та щепи. За 30 хвлин збирач  дає змогу завантажити до 6 тон.  Працює з тракторами МТЗ 80-82, працює від ВВП . Працює по типу пилосмока . Сеціальний шланг встромлюється в учу листя або щепи і подається на причеп.

Також компанія представила дім на колесах для війскових  “ЖИТЛОВИЙ”.  Причеп можна агрегатувати до будь-якої  техніки так як має свою гідравлічну систему, за допомогою рук можна опустити і підняти причеп за декілька хвилин. Дім обладнаний туалетом, душем, газовою плитою, газовим конвектором, світлом та телевізором. Компанія розвинула тему розкидача мінеральних добрив РМД-8, що дає змогу здійснювати внесення добрив диференційовано. Новинкою є швидке регулювання ширини розкидання добрив, цю новинку привезли з виставки яка проходила в Ганновері. Задні диски відсуваєються або підсуваються до транспортеру.

Для регулювання застосовуються також спеціальні коврики, за допомогою їх можна визначити: наскільки чітко вносяться добрива. Нові  розробки також торкнулись і  бочки, яка готує маточний розчин РЗС-6,05 , а саме лічильник вже встановлено біля пістолету, що дає зменшити похибку  і відслідкувати точну кількість виливу розчину.

Тенденціями виставки можна назвати подальшу автоматизацію технічного обладнання та зростання популярності техніки для застосування рідких мінеральних добрив.

Владислав Гайдук, Інфоіндустрія

 

 

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry