Ціни на українську кукурудзу нового врожаю мають перспективу до зростання

Такого висновку дійшла аналітик компанії AGRITEL Вікторія Блажко. Торішній рекордний урожай кукурудзи Україні, призвів до того, що вона стала найдешевшою з усіх зернових культур. У сезон, який для кукурудзи починається в жовтні, ця культура увійшла з ціною $153 (СPT Одеса). Це в той час, коли ячмінь коштував $221. Різниця – близько $70! Проте вже через кілька тижнів ціни на кукурудзу опустилися до свого мінімуму – $147. Однак в міру того, як ринок став поглинати вироблене, ціна поступово підростала і сягнула максимуму в кінці січня – $171, другий пік вона почала штурмувати у травні-червні у зв’язку з ситуацією в США – $170. Однак подальше зростання цін на старий врожай носить обмежений характер, оскільки з липня всі експортери будуть активно переключатися на пшеницю, ячмінь, ріпак, тобто обсяги експорту кукурудзи мають знизитися, плюс до цього на ринок виходить Бразилія зі своїм рекордним врожаєм.

Україна в 2018/2019 МР експортувала рекордні обсяги кукурудзи. Ще на початку сезону більшість експертів прогнозували, що вони сягнуть 29 млн тонн, і судячи з усього до жовтня цей показник буде не лише досягнутий, але з високою ймовірністю перевищений. Високих показників українського експорту вдалося досягнути завдяки тому, що Європа мала проблеми з виробництвом всіх зернових: ячменю, пшениці, кукурудзи, що створило рекордний попит на імпортну продукцію. Загалом, за попередньою оцінкою, країни ЄС за сезон мають поглинути 13 млн тонн української кукурудзи, тоді як протягом попереднього сезону – лише 8 млн тонн.

В новому сезоні увага учасників ринку прикута до ситуації в США, де, вочевидь, буде вироблено менше зерна цієї культури. Але питання в тому, наскільки менше. В минулому сезоні врожай кукурудзи в США становив 366 млн тонн, якщо цей показник знизиться на 40-50млн тонн, це стане суттєвою підтримкою для світового ринку. Згідно з офіційними даними, через несприятливі погодні умови тамтешні фермери вже зменшили посівні площі на 3 млн акрів, хоча за оцінками американських експертів, уточнений показник може бути меншим на 5-10 млн акрів. Окрім того, великим питанням залишається майбутня врожайність кукурудзи, з огляду на те, що велика частина культури була посіяна після закінчення оптимальних строків для сівби.

Через це ціни на кукурудзу на Чиказькій біржі зростають, на це не може не реагувати український ринок, бо США є світовим лідером експорту цієї культури. USDA прогнозує, що Україна виробить 33 млн тонн кукурудзи, і якщо не трапиться якихсь катаклізмів, можемо досягнути другого рекордного показника в українській історії вирощування цієї культури.

В разі зменшення виробництва, США вимушені будуть скорочувати обсяги експорту, а для забезпечення внутрішнього споживання збільшать імпорт кукурудзи з Бразилії, що, своєю чергою, може призвести до розвантаження світового ринку і підвищення попиту на українську кукурудзу на ринку ЄС і підвищення цін. Ситуація на кукурудзяних плантаціях Південної Америки нормальна, Бразилія і Аргентина вже почали експорт. Вікторія Блажко говорить, що наразі ціни української кукурудзи нового врожаю на CPT-порт Одеса пробили позначку $170 з поставкою в жовтні і мають потенціал до подальшого зростання.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry