В Україні активізувались гризуни

Скрізь відбувається поширення мишоподібних гризунів на посіви озимих культур. На 3-20% обстежених площ на гектарі озимих ріпаку, пшениці нараховується від поодиноких нір до 1-3 жилих колоній, про це повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби України. Осередково у Донецькій, Київській, Одеській областях мишоподібними гризунами пошкоджено 1% рослин. На 18-65% обстежених площ багаторічних трав, неорних землях, полях після просапних культур гризунами утворено 1-4, макс. 6 (Волинська, Донецька обл.), в осередках Рівненської та Чернівецької областей 8-9 колоній гризунів на гектарі (багаторічні трави), пошкоджено 2-5% рослин. Повсюди в господарствах приступили до захисних заходів проти мишоподібних гризунів.

У степових областях на незораних після збирання врожаю полях відмічають розселення курганчикової миші, на 1 га нараховується 1-2 курганчики (Миколаївська, Одеська обл.).

У зниженні чисельності мишоподібних гризунів, зокрема полівок, важливу роль відіграє система запобіжних заходів. Знешкодження їх в першу чергу досягається вчасною та якісною зяблевою оранкою, яка руйнує нори і знищує кормову базу, при цьому гине або травмується третина дорослих і всі молоді особини гризунів. Небезпека пошкодження озимих культур та багаторічних трав і насаджень зберігатиметься повсюди. Збереження сходів озимих зернових та ріпаку забезпечує своєчасне виявлення та знешкодження гризунів у разі 3-5 жилих колоній на гектарі використовуючи отруєні принади та інші дозволені до використання родентициди.

Інфоіндустрія за матеріалами прес-служби Держпродспоживслужби

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry