Земельні «перемоги» року від Land Club

Основною перемогою 2021 року є відкриття ринку попри зусилля різних політичних сил та спроби через Конституційний суд його заблокувати. Сьогодні це ринок «дрібних» покупців, йому ще треба зростати, але те, що він відкрився – це вже добре.

Про це мова йшла під час засідання Land Club, що відбулася 9 грудня

Другий важливий момент – прийняття Закону № 1423-IX «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» (№2194), який визначив чіткі правила гри. У кого є договори оренди, ті розуміють як ця земля продаватиметься і купуватиметься, до того ж переважне право досить добре захищене цим Законом.

Не менш важливою подією стало відновлення роботи Міністерства аграрної політики та продовольства України. Єдине – запускали його досить довго. Попри це, профільне Міністерство має бути. Аграрна галузь – це 20% ВВП.

Ще одна перемога – запуск електронних аукціонів, які встигли себе зарекомендувати ще у 2019 році, коли на аукціонах було продано права оренди на 62 тис. га, у такий спосіб бюджет отримав 211 млн грн, а у 2020 році – 41 тис. га та 111 млн грн до бюджету.

Наостанок – прийняття законопроєкту № 5600, цікавого тим, що земля повинна мати ефективного власника. Яка його логіка? Перш за все, змусити землю працювати та вивести бізнес на землі з тіні. Якщо бізнес працює «в білу» і повністю сплачує податки, то нова норма застосовуватись не буде. Ті, хто звик обробляти землю «в чорну», без зареєстрованих договорів оренди, – мають вийти з тіні.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry