Держпродспоживслужба намагається попередити випадки отруєння бджіл

 Держпродспоживслужба проводить низку онлайн нарад з питань державного регулювання в галузі бджільництва, профілактики інфекційних та інвазійних хвороб бджіл та попередження їх отруєння внаслідок застосування пестицидів. 13 лютого така нарада відбулася в Івано-Франківській областіУ заході взяли участь спеціалісти департаменту  агропромислового розвитку облдержадміністрації; фахівці агропромислового розвитку, райдержадміністрацій та міських рад міст обласного значення; представники органів місцевого самоврядування; Головного управління Держпродспоживслужби в області; фахівці районних, міських управлінь та відділів Головного управління Держпродспоживслужби в області, фахівці районних і міських державних лікарень ветеринарної медицини, суб’єкти господарювання, що займаються бджільництвом; представники громадських організацій бджолярів; суб’єкти господарювання, що здійснюють діяльність в сфері вирощування сільськогосподарських культур.

У ході наради учасники обговорили питання безпеки бджіл при застосуванні пестицидів та дотримання законодавства суб’єктами господарювання, що здійснюють діяльність у сфері вирощування сільськогосподарських культур, в частині використання пестицидів, агрохімікатів, інших засобів захисту рослин. Окрім того, учасники розглянули порядок реєстрації пасік та проведення щорічних весняних протиепізоотичних заходів на пасіках, вимоги санітарного законодавства при транспортуванні, зберіганні та застосування пестицидів сільськогосподарськими виробниками.

Також присутнім було наголошено на співпраці у форматі так званого трикутника: органів місцевого самоврядування, фермерів та пасічників. Перший заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби в області Микола Сендецький зазначив, що така співпраця дозволить  запобігти випадкам отруєння бджіл внаслідок застосування пестицидів.

Представники громадської організації «Спілка пасічників Прикарпаття», наголосили на тому, що досить актуальним залишається питання налагодження зв’язку із дрібними фермерами, а також формування реєстру дрібних фермерів для ефективності взаємодії.

На завершення наради фермерам були надано інформаційні пам’ятки щодо правил використання пестицидів та наголошено: «У разі застосування фальсифікованих пестицидів ви наражаєте своє здоров’я, урожай та довкілля на небезпеку!»

За інформацією Держпродспоживслужби

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry