Для повного обстеження сільгоспземель Україні потрібно 4,5-5 тисяч дронів

Агромоніторинг полів за допомогою квадрокоптерів допоможе вирішити проблему дефіциту кадрів в сільському господарстві. Навчитися керувати дроном можна за 1,5 тижні, “покриваючи” за один обліт 200-300 га. Про це розказав Роман Михалевич, представник Hummingbird Technologies в Україні на AgroIT Forum 2019 у Києві.

В Україні катастрофічно бракує агрономів  – 40% вакансій в агросфері складають саме ці спеціалісти. Причини – трудова еміграція, розвал навчальної системи.

«Часто доводиться чути, що агрономи не ходять в поля, або ходять десь скраю. Скільки агрономів працює в Україні? Провівши самостійно дослідження: 50 тис компаній в агросекторі України, вийшло близько 15 тис спеціалістів. Припустивши, що кожен агроном може обстежувати 100 га, Україні насправді потрібно 45-50 тис агрономів», – поділився Михалевич.

Дрони та супутники дозволяють вчасно виявляти проблематику стану посівів. Разом з холдингом “Контінентал Фармерз Груп” Hummingbird Technologies реалізує масштабний проект по агромоніторингу – за півроку здійснено обліт 120 тис га. Використовується німецький дрон Trinity F9 з вертикальним зльотом-посадкою. Разом з обладнанням апарат коштує 20 тис євро. Керувати безпілотниками чотири пілоти “Контінентал Фармерз Груп” навчилися за 1,5 тижні .

Михалевич виділив три рівні агромоніторингу: супутникові знімки, обліт дронами, дослідження полів агрономами або скаутами. «Кожні 5-7 днів отримуємо знімки з поля, лише 30% з них будуть безхмарними. Але вони дають зрозуміти, де гірші, де кращі поля. На гірші можна надіслати дрони», – додав він.

Для 32 млн га сільгоспземель в Україні достатньо 4,5-5 тис дронів, щоб проводити моніторинг усіх полів.

На думку Михалевича, використання власного дрону є перевагою, бо вікно для прийняття рішень може бути дуже вузьким. “Вартість збору даних складає 15-30 центів з гектару”, – розказав він.

Обробку даних краще віддати на аутсорсинг. «Достатньо збирати дані, завантажувати на платформу, і протягом 24 годин буде аналітика і карти завдань на диференційоване внесення добрив», – пояснив спеціаліст.

ІА «Інфоіндустрія»

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry