Перспективи розвитку українського АПК від Алекса Ліссітси

Алекс Ліссітса, генеральний директор УКАБ, окреслив ключові питання розвитку агробізнесу в Україні під час конференції DoAgro2020.

Чи буде відновлене Міністерство агропромислової політики? – це питання не одноразово піднімалося протягом нинішнього року і залишається актуальним на наступний. “Проаналізувавши 50 країн Європи, можна побачити, що Міністерство АПК відсутнє лише у найменших державах, як-то Ліхтештен, Монако, Ватикан тощо, а також у Вірменії”, – розказав Алекс Ліссітса. Враховуючи, що 30 % населення України проживає у сільській місцевості, а прибуток від експорту аграрної продукції займає левову частку в доходах країни, проблематика відновлення Мін АПК буде досить злободенною.

Земельна реформа домінує у всіх політичних дискусіях. “Земля буде домінантною в нашій аграрній політиці”, – зазначив він. Варто бути готовими до труднощів з оновленням орендних відносин. “Важко (що по суті означає дорого) перепідписати договори оренди. Для більшості виробників це буде перше питання на порядку денному, і не лише земельних відділів, а й керівників та власників підприємст”, – попередив він.

Через засуху є проблеми з певними гібридами. “Всім хочу порадити вже зараз комунікувати з ділерами і виробниками, щоб отримати необхідні гібриди”, – наголосив очільник УКАБ.

Щодо сфери робочого капіталу, то зараз підприємства забезпечені робочою силою краще, ніж в 2019 році. Також досить спокійна картина з доступом до ЗЗР. “По ЗЗР не бачу великих проблем, очікуємо прийняття закону про пестициди, де буде дозволено ввезення новітніх зразків для проводження досліджень”.

На думку Ліссітси українські аграрії збільшують інвестиції в техніку та запчастини, і така тенденція збережеться до 2024 року. Також він позитивно оцінює доступ аграріїв до фінансів. “На сьогодні на фінансовому ринку найнижчі відсоткові ставки за всю історію незалежності. Можна досить дешево отримати фінансові ресурси. Українські банки налаштовані фінансувати аграрний бізнес. Ринкова ставка в долах – 3-4% річних – це найнижча вартість грошей за останні 20 років”, – наголосив він.

 

ІА “Інфоіндустрія”

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry