11.05.2016
Науково-виробнича компанія “Квадрат” займається розробкою і виробництвом комплексних хелатних добрив ТМ “Квантум” ( “Quantum”) і дослідженнями у галузі живлення рослин. Компанія була заснована в 2010 році. Вже на початку 2011 року було налагоджено виробництво хелатних мікродобрив ТМ «Квантум». Завдяки злагодженій та професійній роботі, компанія стала найбільшим виробником хелатних мікродобрив в Україні. Стабільна якість продукції, здатність оперативно реагувати на запити і потреби ринку, а також постійна співпраця з дилерами і найбільшими агрохолдингами України, дозволяє і сьогодні тримати лідерські позиції.
Якщо розглядати сільськогосподарське виробництво (рослинництво) як виробничу систему, то можна сформулювати задачу отримання максимального врожаю у певних умовах навколишнього середовища. Причому, ми повинні розуміти, що є фундаментальне протиріччя між нашими вимогами до с/г виробництва (максимальна продуктивність) та вимогами природи до будь-якої біологічної спільноти (максимальна стійкість). Вже наприкінці минулого сторіччя піднімалися питання створення нових сучасних систем управління рослинництвом, що будуть оптимальними з екологічної точки зору – тобто знаходитись в деякій оптимальній точці між вищезгаданими протиріччями. Однією з невід’ємних складових цього завдання є оптимізація живлення рослин та регуляція їх росту та розвитку. Оптимізація живлення полягає, зокрема, в підвищенні коефіцієнту використання добрив. А однією з задач регуляції росту та розвитку рослин є допомога рослинами в умовах стресу.
Одним із найефективніших методів забезпечення рослин поживними речовинами є позакореневі обробки (як доповнення до основного ґрунтового живлення). Цим методом також застосовують і рістрегулюючі препарати.
Рослини виробляють власні регулятори росту, такі як цитокінін, гіберелін, ауксин, і т.д. Однак в умовах стресу (посуха, спека, вітер, заморозки, фітотоксичність) вироблення своїх власних гормонів сильно знижується. Це призводить до ослаблення рослини, порушення внутрішньої програми розвитку рослини, роблячи її більш чутливою до впливу хвороб, шкідників та інших факторів. Для нормалізації життєдіяльності рослинного організму в умовах стресу, для направленого впливу на рослину с успіхом можуть використовуватись препарати, що містять фітогормони. Так, наприклад, використання на пізніх фазах препарату Квантум-СіАмін, що містить рослинні екстракти (зокрема, з морських водоростей) з високим вмістом амінокислот та фітогормонів дозволяє подовжити період активного фотосинтезу, призупинити старіння та пожовтіння листя. Тобто в умовах реального сільського господарства можна таким чином впливати на перебіг фізіологічних процесів в рослинах з метою підвищення продуктивності. Однак, це вимагає більш глибоких знань та розуміння фізіології рослин. Слід розуміти, що гормони це дуже потужна «зброя» і передозування або несвоєчасне застосування приведе до плачевних результатів – рослина зупиниться в рості або загине.
Для того, що отримати максимальну віддачу від фітогормональних (рістрегулюючих) препаратів необхідно, щоб рослина була забезпечена повним спектром поживних речовин. Це, як фундамент майбутнього врожаю, і для переходу на більш вищий рівень регулювання ростом та розвитком рослин (використання фітогормонів) необхідно забезпечити вимоги попереднього рівня (збалансоване живлення).
Тільки комплексний підхід у застосуванні підживлення та фітогормональних препаратів бути ефективним та значно підвищити продуктивність рослинництва.
Сергій Полянчиков, директор з розвитку НВК «Квадрат»
С.Полянчиков виступить з доповіддю на Агрохімічному форумі «Защита и питание растений 2016», що відбудеться 26-27 травня в м. Києві,
детальніша інформація: http://euroagrochem.com/ukr2016/
Инфоиндустрия
Читайте нас у Telegram