Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва готовий допомогти вітчизняним підприємствам пройти сертифікацію

Менталітет українських виробників націлений на те, щоб обійти виконання вимог сертифікації, сприймаючи її як певну перепону. Проте іноземні споживачі в першу чергу цінують стабільність якості, стабільність безпечності та стабільність поставок. Досягти цього не можливо без систем управління якістю та безпечністю.

Про це мова йшла під час конференції “Сертифікація в галузях рослинництво, бджільництво, переробка”, організованій БФ “Ласка” та проектом UHBDP. “Стабільність визначає наявність системи управління підприємством як таким, тому на вимогу ринку на сьогоднішній день всі системи в сфері безпечності були переглянуті і до елементу або управління небезпечними факторами, обов’язково додається блок системне управління підприємством, що дозволяє планувати і орієнтуватися на потреби споживача”, – розказала Юлія Слива, директор ТОВ Intercert Garant Group. Перше, що слід впровадити, – це належні умови виробництва, адже якщо не буде забезпечена інфраструктура того, чи іншого виробництва, про вищі матерії говорити немає сенсу. “Якщо відсутні будівлі, мережі, технології та персоналу, обладнання, то це буде броунівський рух, і не прогнозоване виробництво. Далі йдуть програми-передумови, які забезпечують належні гігієнічні вимоги, адже найнебезпечнішим є мікробіологічний вплив”, – додала вона.

Сертифікація продукції дає виробникам нові можливості, нові ринки збуту, розказав Володимир Терновський, заступник менеджера Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва. Проект планує частину витрат господарств на сертифікацію взяти на себе. “Більшість фермерів та переробників сприймали необхідність сертифікації як виклик, цілу низку складнощів, коли потрібно йти і щось робити. Мало хто сприймав це як можливості. Між тим сертифікація допоможе зрозуміти і задовольнити свого клієнта. Можливо ці кроки і не такі важкі, як вам це здається, і все набагато простіше.  Ми завжди вас підтримаємо, не лише словом і ділом, можливо компенсувати частину витрат на сертифікацію”, – пояснив Терновський.

 

ІА “Інфоіндустрія”

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry