Основні події в сфері захисту та живлення рослин, насінництва

Викладено основні та найактуальніші події на світовому та вітчизняному ринках добрив, насіння та засобів захисту рослин за період з 14.10.19 по 18.10.19

Новини на ринку добрив

 

АО «Минудобрения» запустило проект по модернизации производства азотной кислоты

Россошанские “Минудобрения” приступили к реализации проекта по модернизации производства азотной кислоты. В качестве подрядчика для выполнения работ привлечено ОАО “ГИАП”. Проект предполагает техническое перевооружение агрегата азотной кислоты АК-72 с переводом на низкотемпературную селективную каталитическую очистку выхлопных газов.

 

Sirius Minerals подписали соглашение о поставках и дистрибуции с Muntajat

Sirius Minerals Plc через свою дочернюю компанию York Potash Ltd заключила эксклюзивное десятилетнее соглашение о поставках и дистрибуции с Qatar Chemical и Petrochemical Marketing and Distribution Company QPJSC («Muntajat»), которое подразумевает продажу и дистрибуцию POLY4 в Африке (за исключением Нигерии и Египта), Австралии, Новой Зеландии и некоторых территориях Ближнего Востока и Азии.

 

Украинский производитель «Базис» начал производство удобрений в микрогрануле

С сентября 2019 г. производитель фосфорно-калийных удобрений «Базис» начал реализацию отечественным аграриям удобрений в форме микрогранулы.

Основная выпускаемая под торговой маркой GRANFOSKA в микрогрануле формула – РК 12:18. Удобрение содержит набор мезо- и микроэлементов Ca-Mg-S 20-2-2 + B 0,02% + Zn 0,01%, Si 8%, Ti 0,1%.

Второй формула, которая была выпущена в ограниченном количестве, стала GRANFOSKA PK 14:28.

 

«Гродно Азот» наращивает выпуск КАС

Белорусский производитель увеличил общий объем выпуска удобрений. Значительное увеличение отмечается в сегменте КАС, снижение по карбамиду.

 

 

Новини на ринку ЗЗР та насіння

Яким буде законодавство у сфері захисту та карантину рослин?

Держпродспоживслужба та бізнес обговорили питання удосконалення законодавства у сфері захисту рослин. 15 жовтня 2019 року Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа, та представники аграрних бізнес-асоціацій обговорили шляхи удосконалення законодавства у сфері захисту та карантину рослин.

У заході також взяли участь директор Департаменту фітосанітарної безпеки, контролю у сфері насінництва та розсадництва Держпродспоживслужби, Головний державний фітосанітарний інспектор України Андрій Челомбітко та заступник директора Департаменту – начальник управління фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби Вадим Чайковський.

Як наголосив Володимир Лапа, сьогодні Держпродспоживслужба продовжує активну роботу з імплементації вітчизняного законодавства до стандартів ЄС, зокрема в сфері захисту і карантину рослин. Наразі проведена серйозна робота, але щоб досягти позитивних результатів якомога швидше, представникам влади та бізнесу необхідно об’єднуватися.

При цьому Володимир Лапа запевнив учасників зустрічі, що Держпродспоживслужба має все необхідне, аби захистити потреби насіннєвого бізнесу в повному обсязі.

 

 

Визначення посівних якостей насіння

Державна установа “Вінницька обласна фітосанітарна лабораторія” акредитована НААУ відповідно до вимог ДСТУ ISO/IEC 17025:2006 (ISO/IEC 17025:2005) у сфері: фітосанітарної експертизи продуктів рослинного походження та інших об’єктів регулювання карантину рослин; визначення посівних якостей насіння, аналізу чистоти і відходу насіння, домішки насіння інших рослин, схожості насіння, вологості насіння, маси 1000 насінин.

Атестат про акредитацію № 2Н1178 дійсний до 17.12.2023 року, а також атестовано відповідно до вимог ДСТУ ISO10012:2005 «Система керування вимірювань. Вимоги до процесів вимірювання та вимірювального обладнання» та СОУ 74.9-05500397-001:2016., свідоцтво про атестацію № 26 дійсне до 06.07.2021 року і проводить визначення посівних якостей насіння.

Станом на 09 жовтня 2019 року надійшло на перевірку 7 832 тонни насіння озимих зернових колосових культур під урожай 2020 року, все воно перевірене.

 

 

BASF инвестирует в систему менеджмента посевов с искусственным интеллектом

BASF Venture Capital и канадская компания TELUS Ventures возглавили список инвесторов в серии В этапа инвестирования в британский стратап Hummingbird Technologies. Как считают в компании BASF, Hummingbird занимает лидерские позиции на мировом рынке анализа посевов. Кроме указанных компаний, инвесторами выступают Saudi Agricultural and Livestock Investment Company (SALIC) и Downing Ventures.

Hummingbird способна в течение 24 часов обеспечить фермерам и агрономам зональные карты полей, которые помогут определить потребности в удобрениях, обработке СЗР и регуляторами роста, а также в дополнительных действиях с растениями. Целевой аудиторией решений являются прогрессивные аграрии, которые используют точные технологии на своих полях и достигают высоких показателей урожайности. Такие хозяйства в мире занимают примерно 2,2 млрд га из мирового фонда доступных земельных ресурсов.

 

 

Сесвандерхаве-Україна постачатиме за кордон насіння цукрових буряків

Компанія SESVanderHave є єдиною в Україні, яка займається вирощуванням та виробництвом (обробкою) насіння цукрового буряку (селекція — бельгійська). За якісними показниками вироблена продукція не поступається зарубіжним зразкам, вирощеним у Європі, а за окремими з них — має кращі показники.

Про особливості вирощування насіння цукрових буряків бельгійської селекції в Україні та плани щодо експорту посівного матеріалу розповів Сергій Горобець, комерційний директор ТОВ «Сесвандерхаве-Україна».

«Насіння вирощуємо в Одеській області у чотирьох районах, які знаходиться на тій самій широті, що і насінницькі посіви в Європі (41 широта). Проте, у нас тут є цілий ряд переваг і більш сонячна інсоляція, тому під час збирання врожаю ми маємо погоду без дощів, на відміну від Європейських насінників. В результаті — отримується сухе насіння, яке не потребує додаткових обробок», — зауважив Сергій Горобець.
Починаючи з 2013 року, компанія «Сесвандерхаве-Україна» була і є основним ініціатором того, щоб Україну прийняли в Організацію Економічного Співробітництва та Розвитку (ОECD). В наслідок наполегливої праці, 31 січня 2018 р. Україна отримала дозвіл повноцінно брати участь у міжнародній торгівлі насінням цукрових та кормових буряків. Наразі процедура потребує законодавчого затвердження у Верховній Раді з подання Президента.

 

 

 

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry